همه فرصت وقت گذاشتن برای مانیکور ناخن در سالن های زیبایی را ندارند ولی این بدان معنا نیست که نمی توانند ناخن های زیبایی داشته باشند. این  خوب است که هر از چند گاهی ناخن هایتان را به یک مانیکورکار حرفه ای بسپارید و آنها را نازپرورده کنید،  اما شما می توانید با کمی وقت گذاشتن و یادگرفتن دستورالعمل های  ساده مقدار زیادی در وقت و پول خود صرفه جویی کنید و خودتان کار مانیکور ناخن هایتان را انجام دهید. ما اینجا ۱۰ نکته ی مهم از مانیکور را آوردهایم که به شما کمک می کند به نتیجه ای که میخواهید برسید:

  • تمام آثار لاک قبلی را از روی ناخنتان پاک کنید. تنها راه اینکه شما به یک پایان کار تمیز و عالی برسید این است که اول سطح زیرین را با دقت و حوصله ی زیاد و یک پد پنبه ای و لاک پاک کن پاک کنید. لطفاً در انجام این کار عجله نکنید به دلیل اینکه حتی یک مقدار کم از باقیمانده ی لاک هم می تواند ظاهر لاک جدید را خراب کند.
  • پوست دستان خود را اسکراب کنید. بعد از اینکه لاک روی ناخن شما به دقت پاک شد نوبت یک اسکراب ملایم است. با استفاده از مخلوط روغن زیتون و شکر به نرمی پوست خود را ماساژ دهید تا پوست مرده ی اطراف ناخن هایتان تمیز شود و پوستی نرم، صاف و تمیز داشته باشید.
  • دستان خود را در آب گرم بخیسانید. به مدت دو یا سه دقیقه دستان خود را در اب گرم بخیسانید. این کار باعث نرم شدن لایه های شاخی پوست و ناخن می شود و مراحل بعدی را به مراتب آسان تر می کنند. از آب خیلی داغ استفاده نکنید و اجازه ندهید انگشتانتان بیشتر از دو دقیقه در آب بماند.
  • ناخن هایتان را آماده کنید. بعد از اینکه دستان خود را خشک کردید موقع رسیدگی کردن به لایه های شاخی می رسد. لایه های شاخی روی ناخن تان را قیچی نکنید چون آنها محافظ ناخن شما هستند و از ورود باکتری به زیر ناخن ها جلوگیری می کنند. فقط آنها را به آرامی به سمت ته ناخن هایتان هل بدهید و جمع کنید.
  • ناخن هایتان را به شکل دلخواه درآورید. می خواهید آنها را تخم مرغی شکل، گرد یا مربع کنید، با سوهان ناخن و ناخنگیر در صورت نیاز آنهارا شکل دهید. اگر ناخن هایتان دچار رنگ پریدگی شده اند، آنها را جلا دهید و براق کنید.
  • از یک پرایمر ناخن استفاده کنید. پرایمر باعث می شود چربی های اضافی ای که روی ناخن باقی مانده پاک شود و لاک بهتر روی ناخن بچسبد و ماندگاری بیشتری داشته باشد. پرایمر همچنین خاصیت خشک کنندگی هم دارد و آب اضافی و چربی هایی که باعث می شوند لاک شما خراب شود را از بین می برد.
  • لاک ناخن خود را بزنید. وقتی میخواهید لاک بزنید بهتر آن است که از وسط ناخنتان شروع کنید و کم کم لاک را به سمت اطراف پخش کنید. همیشه دو لایه از لاک را روی ناخنتان بزنید تا رنگ واقعی آن نمایان شود. اگر به اشتباه لاک روی ناخنتان رفت با یک پنبه ی آغشته به لاک پاک کن آن را با احتیاط تمیز نمایید.
  • قسمت سر ناخن تان را با لاک حسابی بپوشانید. اگر میخواهید لاکتان ورقه ورقه نشود، باید دور قسمت سر ناخنتان را با لاک حسابی بپوشانید تا آب و چربی بین لاک و ناخن شما نفوذ نکند. با پوشاندن سر ناخن ها لاک شما برای مدت بیشتری دوام میاورد و همیشه زیباست.
  • از پوشاننده ی نهایی استفاده کنید. بعد از اینکه با دقت لاک زدید مدتی اجازه دهید تا خودش را بگیرد و بعد از یک لاک براق کننده و پوشاننده برای روی لاک تان استفاده کنید . مزیت این لاک ها این است که با سرعت بیشتری خشک می شوند و براقیت بیشتری به مانیکور شما می دهند و با ایجاد یک لایه ی ضخیم محافظ خوبی برای ناخن شما محسوب می شوند.
  • به ناخن هایتان فرصت کافی بدهید تا خشک شوند. روش های مختلفی وجود دارند تا پروسه ی خشک شدن لاک را تسریع کنند اما بهترین روش این است که به لاکتان فرصت کافی بدهید تا خودش به آرامی خشک شود آنوقت می بینید که چقدر مقاوم و محکم شده است. بنابراین، تکیه بدهید و پاهایتان را بالا بگذارید و برای مدت نیم ساعت هم که شده به ناخن هایتان نگاه کنید و زیبایی آن ها را تحسین کنید.

زیبا بمانید…

 

منبع: beautyandtips
تمام مطالب این وبسایت متعلق به موسسه تشریفات مجالس ژانپیر می باشد، از اینکه حق کپی را رعایت می کنید از شما سپاسگزاریم.

FOR YOU

اکسسوری عروس وبلاگ

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت تر راه برویم؟

آیا برای پوشیدن کفش عروسیتان آماده هستید یا این قضیه برای شما مانند یک کابوس [...]

عکس و فیلم عروسی وبلاگ

نکات مهم عکاسی و فیلمبرداری عروسی

آیا می خواهید یک عکاس حرفه ای شوید و عکس های بهتری از عروسی ها [...]

کیک عروسی وبلاگ

۱۰ سوالی که باید موقع سفارش کیک عروسی از قناد بپرسید

  از بین تمام غذاهای عروسی، کیک عروسی هم باید مزه ای عالی داشته باشه. [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *