وظایف ساقدوش ها در روز عروسی و قبل از عروسی چیست؟
ساقدوش ها برای این انتخاب می شوند تا در مسیر برنامه ریزی عروسی و در روز  عروسی در کنار عروس و داماد باشند  تا هم از لحاظ  احساسی و کم کردن استرس ها و هم کمک کردن در کارها در کنارشان باشند. پروسه ی برنامه ریزی عروسی معمولاً کاری پر از استرس برای عروس و داماد خواهد بود. در این مسیر، حتی انجام کوچک ترین کارها از طرف ساقدوش ها می تواند کمک مهمی برای آنها باشد.

کمک به انتخاب رنگ برای دیزاین و چیدمان روز عروسی، انتخاب گل ها، یا مدل لباس عروس ، …. ما حتی بعضی اوقات به ساقدوش ها پیشنهاد می کنیم که یک پیام به عروس بدهند و خیلی ساده بپرسند : چه کاری از دست من بر می آید تا برایت انجام دهم؟ تنها همین کار می تواند حس همراه بودن را به عروس در طول این چند ماهی که به مراسمش مانده بدهد و از استرس او کم کند.

وظایف ساقدوش ها به دو بخش مهم “قبل از عروسی” و “روز عروسی” تقسیم می شود که هر دو از اهمیت یکسانی برخوردارند.

وظایف ساقدوش ها قبل از عروسی

 • اگر عروس مهمانی در پیش دارد مثل مهمانی مجردی، نامزدی، حنابندان، … حتماً در آن شرکت کنید و در برنامه ریزی آن به عروس کمک کنید. این مراسم ها کمک می کند تا با فامیل عروس و داماد آشنا شوید. این آشنایی روز عروسی به کمک تان می آید.
 • ممکن است شما برای انتخاب لباس عروس دعوت شوید که همراه عروس به خرید بروید. حتماً نظر شما برای اون اهمیت داشته پس او را در این مسیر تنها نگذارید.
 • با عروس همفکری کنید و ایده ها و نظرات او را بشنوید. این کار به شما کمک می کند که روز عروسی بتوانید بهتر مراسم و اتفاقات را مدیریت کنید.
 • همانطور که قبلاً هم گفتیم این زمان برای عروس و داماد پر از استرس هست. بودن شما باعث می شود کمی از این استرس کاسته شود. پس سعی کنید او را درک کنید و مفید و دلسوز باشید.
 • حواستان باشد که او را هر از چند گاهی چک کنید و ببنید برنامه هایش به چه صورت پیش می رود. گاهی او را به قهوه یا چای دعوت کنید تا کمی به او استراحت داده باشید.
 • شما می توانید در انجام کارهای کوچک مثل نوشتن کارت عروسی، درست کردن گیفت و دیتیل های روز عروسی به او کمک کنید.

 

وظایف ساقدوش ها در روز عروسی

روز عروسی روز پرکاری برای همه است، اما در پایان شب وقتی که می بینید همه ی کارها به درستی انجام شده و عروس و داماد از روز خود بهترین لذت را برده اند ارزشش را داشته است.

 • صبح روز عروسی رأس زمان مقرر شده در محل از قبل تعیین شده حضور داشته باشید. شاید به نظرتان خیلی احمقانه بیاید ولی خیلی اوقات به خاطر تأخیر و ناهماهنگی ساقدوش ها مشکلات زیادی در برنامه عروس و داماد ایجاد شده است.
 • به عروس و داماد در پوشیدن لباس هایشان کمک کنید.
 • مطمئناً عروس و داماد می خواهند در طول روز در مکان های مشخص با شما عکس بگیرند. پس حواستان باشد که در محل حضور داشته باشید و به پُزهایی که عکاس عروسی به شما می دهد توجه کنید. حتی اگر خیلی خسته هستید باز هم سعی کنید لبخند بزنید تا عکس عروس و داماد زیباتر شود .
 • کارهای کوچکی که عروس داماد از شما می خواهند را برایشان انجام دهید. شاید آن ها از شما یک لیوان آب بخواهند یا چیزی برای خوردن. یا عروس شاید بخواهد در درست کردن میکاپ یا مویش به او کمک کنید. شاید به نظرتان کارهای کوچکی باشد ولی در دسترس بودن برای همین کارهای کوچک می تواند حس راحتی و آرامش را به عروس داماد بدهد. فراموش نکنید آن ها روز طولانی ای در پیش دارند.
 • در مراسم عروسی حواستان باشد که همه چیز طبق برنامه و خواسته عروس و داماد پیش برود. شما می توانید بر اساس شناختی که از مهمان ها و روابط خانوادگی دارید در نشستن و انتخاب میز و صندلی هایشان به آن ها کمک کنید.
 • کمک کنید که عروس از لحاظ احساسی آرام و ریلکس باشد. اگر او خوشحال باشد ، همه خوشحال خواهند بود. پس این کار یکی از وظایف اصلی شما در روز عروسی است. اگر مسئله ی کوچکی پیش آمد شما به او بگویید که خودتان مدیریتش می کنید و به او اجازه بدهید که از جشن عروسی اش لذت ببرد.
 • وقتی که مراسم شروع شد این وظیفه ی شما و بقیه ی ساقدوش هاست که مجلس را گرم کنید و از همه دعوت کنید که به پیست رقص بیایند و برقصند و حواستان باشد که به همه خوش بگذرد.

مسئولیت زیادی به نظر میرسد، این طور نیست؟ به خاطر اینه که واقعآ هست! این افتخار بزرگی هست که بعنوان ساقدوش انتخاب بشوید پس هیچ وقت مسئولیت هایتان را دست کم نگیرید.

از حالا به بعد وقتی که میخواهید قبول کنید که ساقدوش بشوید، بهتر می دانید که چه مسئولیت هایی به عهده دارید.  امیدواریم که بتوانید به خوبی از عهده انجام آن ها بربیایید.

موفق باشید!

تمام مطالب این سایت متعلق به وبسایت ژانپیر است از اینکه حق کپی را رعایت می کنید از شما متشکریم.

منابع:

blushbanquethall

guidesforbrides

 

 

3 دیدگاه برای “ساقدوش ها چه مسئولیت هایی به عهده دارند؟

 1. دلارام گفته:

  من ساقدوش هام و میارم اونجا شما لطفاً وظایف شون و براشون توضیح بدین ممنونم ?❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *