برنامه ریزی مراسم عروسی آسان نیست، مخصوصا اگر به مراسم عروسی تان ۶ ماه یا کمتر وقت مانده باشد. در اینجا چند نکته بیان شده است که باید در برگزاری یک عروسی فوق العاده به آنها توجه کنید:

۱. به لحاظ ذهنی آمادگی داشته باشید

آماده باشید تا مصالحه کنید و عروسی خود را با ذهنیت باز و انعطاف پذیری بیشتری برنامه ریزی کنید. شما ممکن است همه چیز را در ذهن خود برنامه ریزی کرده باشید اما انعطاف پذیری خود را حفظ کنید و ناامید نشوید. آمادگی داشته باشید تا ایده‌های خود را تغییر دهید. گاهی همه چیز آنطور که ما دوست داریم پیش نمی‌رود و در بعضی مواقع باید از مواضع خود پایین بیاییم و بر اساس شرایط تصمیم‌گیری کنیم. برای برگزاری یک عروسی ایده‌آل نه تنها باید در برنامه ریزی خود انعطاف پذیری داشته باشید، بلکه باید در زمینه‌های مالی هم به مصالحه برسید. سعی کنید بیش از حد برنامه ریزی نکنید یا بیش از حد بر همه چیز کنترل نداشته باشید.

۲. در مورد بودجه عروسی تصمیم بگیرید و آن را عملی کنید

این اولین گام در برنامه ریزی مراسم عروسی است و اهمیت آن زمانی بیشتر می‌شود که زمان کمی تا عروسی مانده باشد. باید به هزینه‌های عروسی نگاهی بیندازید و بتوانید آنها را به راحتی پرداخت کنید. عده‌ای از افراد آنقدر برای عروسی هزینه می‌کنند که مدت‌ها پس از آن باید جوابگوی هزینه‌های عروسی باشند. سعی کنید عروسی را با توجه به بودجه و درآمد خود برگزار کنید تا فشار مالی زیادی به شما وارد نشود. هیچ کس دوست ندارد در دادگاه ورشکستگی، ازدواج کند. یکی از دلایل عدم موفقیت ازدواج‌های جوانان، استرس مالی است. بهتر است تا حد امکان این استرس را از خود دور کنید. این روزها برای والدین بسیار سخت است که بتوانند کل مبلغ عروسی را متحمل شوند، بنابراین بهتر است با آنها مشورت کنید و از میزان و چگونگی کمک آنها مطلع شوید.

۳. برای تهیه لیست مهمانان، با شریک زندگی خود مشورت کنید

تعداد افرادی که می‌توانید با توجه به بودجه و فضای عروسی در اختیار داشته باشید چند نفر است؟ همانطور که به برنامه ریزی خود ادامه می‌دهید، تعداد مهمانان خود را حساب کنید. تعداد میهمانان ممکن است بر انتخاب مکان تأثیر گذار باشد و همچنین انتخاب مکان ممکن است بر تعداد میهمانان اثرگذار باشد. اگر از ابتدا درباره لیست مهمانان خود به تفاهم برسید، در طول برنامه ریزی مشکلی نخواهید داشت. پس از تعیین لیست میهمانان بهتر است آدرس آنها را بنویسید.

۴. یک دفترچه یادداشت بگیرید و همه چیز را یادداشت کنید

اطمینان حاصل کنید که یک تقویم و دفترچه دارید تا بروشورها و یادداشت‌های خود را ذخیره کنید. این به شما کمک می‌کند تا ایده‌های خود را سازماندهی کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را برای برنامه ریزی مراسم عروسی خود یادداشت کنید. اطلاعات مربوط به تماس، تاریخ و زمان مراجعه به فروشگاه‌ها را یادداشت کنید. همچنین می‌توانید نمونه‌هایی از پارچه و عکس‌های گل را برای نشان دادن به مشاور خود ذخیره کنید. اگر از ابتدا همه چیز را برنامه ریزی کنید، وقت بیشتری برای لذت بردن از مشارکت و تمرکز بر جزئیات کوچک خواهید داشت. به این ترتیب می‌توانید هزینه‌های خود را بنویسید و با نزدیک شدن به محدودیت‌های خود، راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها پیدا کنید.

۵. می‌توانید از تشریفات عروسی کمک بگیرید

این معمولا ساده‌ترین راه برای گرفتن عروسی در کوتاه مدت است. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که با یک تشریفات عروسی قرارداد ببندید و تمام کارهای عروسی را به او بسپارید. این ممکن است در نهایت باعث صرفه جویی در زمان و پول‌تان شود. گزینه‌هایتان را سبک و سنگین کنید و بهترین تشریفات مجالس را انتخاب کنید. اکثر تشریفات مجالس همه چیز را انجام می‌دهند و می‌توانند رویدادهای متعددی را بدون مشکل در کوتاه مدت برنامه ریزی کنند.

۶. موارد خلاقانه را در نظر بگیرید

به جای یک مراسم رسمی، سعی کنید یک مهمانی عالی داشته باشید. خلاق باشید و سعی کنید چیزهای جذاب ایجاد کنید. به یاد داشته باشید شما تنها یکبار عروس و داماد می‌شوید، پس سعی کنید میهمانی خود را عالی برگزار کنید. نگذارید چیزی از قلم بیفتد و حسرت آن در دلتان بماند. دوباره به رویاهای عروسی فکر کنید و ببینید چگونه آنها به واقعیت تبدیل میشوند. ایده‌های خود را با نامزدتان مطرح کنید. در مورد سبک عروسی با او صحبت کنید، اینکه دوست دارید عروسی در کجا برگزار شود، لباستان چه طرحی باشد و… . شاید یک باغ عروسی در فضای باز را دوست داشته باشید. خوب، اگر نمی توانید محل مناسب با آب و هوای مناسب را پیدا کنید این یک مسئله جدی است؟ شاید یک هتل عجیب و غریب با یک حیاط زیبا برایتان مناسب باشد. برخی از زوج‌ها خانه‌های تاریخی را انتخاب می‌کنند. از گزینه‌های محلی برای محدود کردن گزینه‌های خود استفاده کنید، وب سایت‌های عروسی و مجلات عروسی را بررسی کنید و از ایده‌های آن کمک بگیرید.

۷. در اسرع وقت زمان و مکان عروسی را معلوم کنید

محل مراسم و هزینه‌های مربوط به آن به طرح کلی شما بستگی دارد. اگر مکان خاصی را دوست دارید و در محدوده قیمت شما قرار دارد بهتر است آن را رزرو کنید و منتظر نمانید. سعی کنید در انتخاب مکان به مسافت آن هم توجه کنید، ممکن است میهمانان شما برای آن مکان نباشند پس سعی کنید به راحتی آنها اهمیت دهید. در حالیکه مجبور نیستید تاریخ دقیق را تنظیم کنید، اما بهتر است بدانید که در چه ماه یا چه فصلی می‌خواهید ازدواج کنید. در این صورت می‌دانید چقدر زمان لازم است تا همه چیز مرتب شود. از طرفی تاریخ عروسی شما تعیین می‌کند که هزینه آن چقدر می شود زیرا قیمت‌ها معمولا در هر ماه افزایش می یابد.

۸. مناطقی را در نظر بگیرید که با بودجه شما تناسب دارد

تالارهای عروسی معمولی را در نظر بگیرید که با بودجه شما تناسب دارد. گاهی همین مکان‌های معمولی می‌تواند یک مکان منحصر به فرد برای میهمانی باشد. از طرفی مقرون به صرفه‌تر هم هستند و می‌توانند عروسی شما را به خاطرات لذت بخشی تبدیل کنند.

۹. برای برگزاری مراسم، با محضر تماس بگیرید

بعضی از دفاتر از زوجین می‌خواهند که در مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنند. اگر شما به دنبال یک روحانی مذهبی هستید که شما را عقد کند، احتمالا او می‌خواهد قبل از عروسی با شما و شریک زندگی‌تان ملاقات کند تا درباره وعده‌ها، نحوه برگزاری مراسم و جزئیات دیگر اطلاعاتی کسب کند. تا آخرین لحظه منتظر نمانید، زیرا آنها معمولا در یک روز چندین مراسم را انجام دهند. پس سعی کنید برنامه خود را با دفتر ثبت ازدواج هماهنگ کنید تا در روز عروسی کارهایتان طبق برنامه پیش برود.

و در پایان اگر در برنامه ریزی مراسم عروسی تان به دنبال مشاورین متخصص و باسابقه هستید خوشحال می شویم که در این مسیر به شما کمک کنیم. شما حتماً به یک مدیر تشریفات عروسی نیاز دارید که به تمام این جزییات توجه می کند و دیگر احتیاج نیست شما روز عروسی تان استرس این موارد را داشته باشید. می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با متخصصین برنامه ریزی مراسم عروسی در مجموعه ژانپیر تماس بگیرید.

تمام مطالب این سایت متعلق به وبسایت ژانپیر است از اینکه حق کپی را رعایت می کنید از شما متشکریم.

FOR YOU

شام عروسی کترینگ وبلاگ

غذای عروسی

عروسی در فرهنگ ایرانی بسیار حائز اهمیت است، به طور کلی، خانواده ها برای این [...]

عکس و فیلم عروسی وبلاگ

نکات مهم عکاسی و فیلمبرداری عروسی

آیا می خواهید یک عکاس حرفه ای شوید و عکس های بهتری از عروسی ها [...]

تشریفات عروسی وبلاگ

برنامه ریزی مراسم عروسی

برنامه ریزی مراسم عروسی آسان نیست، مخصوصا اگر به مراسم عروسی تان ۶ ماه یا [...]

1 دیدگاه برای “برنامه ریزی مراسم عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *