آیا می خواهید عکس های بهتری از عروسی بگیرید و دنبال عکاسی عروسی هستید؟

عروسی یکی از ارزشمندترین و بهترین روزهای زندگی هر زن و شوهری میباشد. اگر شما یک عکاس عروسی هستید، مسئولیت شما این است که بهترین لحظات را بسازید و خاطره‌های زیادی برای زوجین ایجاد کنید. در این مقاله، ما برخی از بهترین نکات را بیان میکنیم که باعث میشود عکس های خیره کننده و جذاب بگیرید. در اینجا تعدادی از مفاهیم را توضیح می دهیم تا شما به کمک این نکات بتوانید به اندازه کافی برای اولین عکاسی خود آماده شوید:

– از یک عکاس دیگر به عنوان دستیار استفاده کنید
– با تجهیزات خوب به مراسم بروید
– برای عکس های خود برنامه ریزی کنید
– بدانید از چه کسی و چه چیزی باید عکس بگیرید
– لحظات کوچک را ضبط کنید

 

چرا عکاسی از عروسی می تواند یک چالش باشد؟
عکاسی عروسی شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از جشن عروسی و دیگر موارد آن عکسبرداری می‌شود. به طور معمول عروسی رویدادی است که تنها یک بار تکرار میشود، بنابراین درصد بسیار کمی برای خطا وجود دارد.
اولین چالشی که با آن مواجه هستید، برخورد با عروس و خانواده های آنهاست، زیرا می تواند بسیار شدید باشد. بهتر است قبل از بستن قرار داد تمام قوانین و شرایط خود را بگویید و با هم توافق کنید. شما همچنین باید تعداد پرتره های کل را با عروس و داماد تعیین کنید.
چالش دیگر زمان است. معمولا مراسم عروسی کوتاه است، فقط چند ساعت طول می کشد و شما باید هر لحظه را ضبط کنید. از آنجا که هیچ عملیاتی وجود ندارد، باید دقت بیشتری انجام دهید. در اینجا با بیان بهترین نکات عکاسی عروسی به شما کمک می کنیم تا در این تلاش موفق شوید.

عکاسی عروسی

اصول اولیه را یاد بگیرید
قبل از اینکه در جشن های عروسی عکسبرداری کنید باید تمام فوت و فن‌های عکاسی عروسی را بدانید. یادگیری اصول اولیه عکاسی به شما کمک خواهد کرد که از اشتباهات رایج عکاسی جلوگیری کنید. اولین چیزی که باید قبل از شروع کسب و کار عکاسی عروسی انجام دهید این است که به یک عکاس عروسی حرفه ای کمک کنید. از طریق تجربه، تکنیک های کلیدی و مورد نیاز را یاد خواهید گرفت.

اشکالات دوربین را رفع کنید
شما باید تمام ابزارهای خود را چک کنید و مطمئن شوید که آنها به درستی کار می کنند. توصیه میکنیم دوربین، لنز و چراغ اضافی بردارید و برای شرایط غیرقابل پیش‌بینی آماده باشید.

با خود لوازم مناسب داشته باشید
به عنوان یک عکاس حرفه ای، عذر خواهی برای ایرادات کارهایتان اصلا مناسب نیست. همیشه باید باتری اضافی و کارت حافظه اضافی همراه خود داشته باشید. برای جلوگیری از هر گونه شرایط بد مانند از دست دادن داده ها می توانید از عکس های خود بر روی یک لپ تاپ پشتیبان بگیرید.

تنها نباشید
شما نمی توانید لوازم جانبی را به تنهایی حمل کنید، داشتن یک دستیار در عکاسی عروسی ضروری است. شما همچنین برای مدیریت نور، گرفتن عکس های آزمایشی و گرفتن صحنه های از دست رفته به کمک کسی نیاز دارید. شما می توانید از یک عکاس عروسی بخواهید به عنوان دستیار به شما کمک کند و در جشن بعدی شما دستیار او شوید. این یک راه هوشمند و معقولانه است که از یک طرف باعث صرفه جویی در هزینه میشود از طرف دیگر از کمک یک عکاس عروسی با تجربه بهره می برید.

صبور باشید
برای این قسمت از عکاسی، باید زمان بیشتری را صرف کنید. از عروس و داماد در مکان های جذاب عکسهای مختلف بگیرید. معمولا عروس و داماد دستورالعمل های شما را دنبال خواهند کرد. ممکن است برای گرفتن بهترین شات مجبور باشید دستورالعمل های بیشتری ارائه دهید، بنابراین باید صبر داشته باشید. تبلیغ دهان به دهان برای رشد یک کسب و کار ضروری است، پس سعی کنید مشتریهای خود را بیشتر کنید.

اولین صحنه‌ها را ثبت کنید
عکس‌ها حافظه ای هستند که برای همیشه ثبت میشوند، بنابراین بهتر است اولین چیزها را ثبت کنید. بوسه اول، رقص اول، نگاه اول و غیره بسیار مهم هستند، شما باید در طول عروسی به این لحظات توجه کنید زیرا آنها بسیار سریع اتفاق می افتند. توصیه میکنیم اولین لحظات را با زوجها برنامه ریزی کنید، بنابراین میتوانید بهترین عکسها را در جهت درست ضبط کنید. شما باید ورود زن و شوهر در محضر/ باغ را برنامه ریزی کنید. عکس های ورودی زن و شوهر باید از زوایای مختلف گرفته شود. شما باید دوربین را در سرعت شاتر بالا قرار دهید و عکس های چندگانه را انتخاب کنید، بنابراین شما می توانید از تصاویر متعدد بهترین آن را انتخاب کنید. این نخستین ستون فقرات عکاسی عروسی محسوب می شود.

عکاسی عروسی

از واکنش های اطرافیان عکس بگیرید
آیا متوجه شده اید که  میهمانان نیز از این لحظات نخست و دوست داشتنی لذت می برند؟ هنگامی که مشغول عکسبرداری از عروس و داماد هستید، از دستیار خود بخواهید از میهمانان عکسبرداری کند. این یک لحظه بسیار شیرین است و باید آن را ثبت کرد تا بعدا عروس و داماد آن را ببینند و از دیدن آن لذت ببرنند.

میهمانان را بشناسید
در عروسی، همه نوع مهمانی وجود دارد. آنها می توانند همسایگان، همکاران، بستگان، دوستان و دیگران باشند. سعی کنید بستگان درجه اول را بشناسید و پرتره های خوبی از این افراد بسازید.

دوستان عروس و داماد مهم هستند
دوستان عروس و داماد، بسیار مهم هستند. پس سعی کنید پرتره های خوبی از آنها با همسرانشان یا به صورت انفرادی داشته باشید. شما باید پرتره های گروهی از دوستان عروس به همراه خود عروس داشته باشید. برای این عکسبرداری وقت بگذارید و جذابیت های مختلف دخترانه ایجاد کنید. همین کار را با داماد هم انجام دهید و عکس های مردانه را انتخاب کنید تا یک آلبوم کامل به دست آورید.

به صورت گروهی عکس بگیرید
هر کسی می خواهد یک عکس تکی با عروس و داماد داشته باشد. بهتر است این افراد به صورت گروهی عکس بیندازند. در غیر این صورت، ممکن است برای عکسهای مهم، زمان کافی نداشته باشید. شما باید این گروه ها را به صورت موثر مدیریت کنید. از همکاری با همسرتان برای تراز کردن گروه ها و جمع کردن آنها بصورت گروهی استفاده کنید. در صورت عکسبرداری گروهی ممکن است کسی چشمک زده باشد یا به هر دلیلی خوب نیفتاده باشد، این می تواند یک مسئله بزرگ باشد. به همین دلیل بهتر است عکس های اضافی بگیرید، بنابراین می توانید بهترین تصویر را برای هر گروه انتخاب کنید.

به دنبال لبخند باشید
لبخند یک مروارید پنهانی است که میتواند عکسها را به یک قاب خوب تبدیل کند. ما به یک کودک لبخند می زنیم، بعضی از کودکان بازی می کنند، مردم در یک لحظه خاص می خندند و… . شما باید این رشته ها را به آلبوم عروسی اضافه کنید. شما نمی توانید این لحظات را ایجاد یا برنامه ریزی کنید. آنها نادر و اصلی هستند. به دنبال این لحظات باشید و آنها را ثبت کنید. هر عروس و دامادی دوست دارد این عکس ها را ببیند.

این تمام توصیه هایی است که می توانیم انجام دهیم. اما اگر میخواهید یک عکاس حرفه ای استخدام کنید با کارشناسان ما در آتلیه عروس موگه مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *