آشپزی هنر است؛ هنری که خود را با طعم و مزه به مخاطبانش عرضه می کند. این هنر آشپزان در طعم و عطرآفرینی است که غذاها را از هم متمایز می کند. تشریفات مجالس ژانپیر با در اختیار داشتن آشپزخانه صنعتی در مرکز تهران و تیم حرفه ای با بیش از ۱۵ سال سابقه با سرو انواع غذاهای ایرانی، فرنگی، انواع فینگرفودها و اردورها، انواع دسر، سالاد و نوشیدنی طعمی به یاد ماندنی در ذهن شما و مهمانانتان برجای می گذارد.

منوهای غذایی تشریفات ژانپیر را به همراه قیمت و توضیحات اینجا ببینید:

۱۰ سوالی که باید از کترینگ عروسی خود بپرسید

هنگامی که یک مکان رویایی برای برگزاری عروسی پیدا کردید، وقت آن است که تمام جزئیات لازم برای منحصر به فرد شدن آن شب را بررسی کنید. همچنین مهم است که با یک تشریفات عروسی برای هماهنگی امور لازم قرارداد ببندید. با توجه به اینکه غذا و نوشیدنی نقش مهمی در پذیرایی از مهمانان دارند (و بخش مهمی از بودجه شما را تشکیل می‌دهند) این همکاری را امری ساده تلقی نکنید.

هنگامی که در حال تحقیق در مورد کترینگ های کاربردی هستید، به یاد داشته باشید نه تنها غذا باید خوشمزه باشد و به زیبایی سرو شود، بلکه برگزار کننده پذیرایی عروسی شما باید چند نکته مهم دیگر را نیز در نظر بگیرد. برای اینکه فرایند مصاحبه با این افراد یا شرکت‌ها را کمی ساده‌تر کنیم، فهرستی از سوالاتی را ایجاد کرده‌ایم که باید قبل از رزرو از یک برگزار کننده مراسم عروسی بپرسید تا مطمئن شوید که همه موارد به خوبی هماهنگ شده‌اند.

۱٫     آیا در تاریخ عروسی ما در دسترس هستید؟

اولین سوال شما باید این باشد که آیا تیم کترینگ مراسم در تاریخ عروسی شما در دسترس هستند یا خیر. همچنین توصیه می‌کنیم این سوال را هم در ذهن داشته باشید که آیا عروسی شما تنها رویداد در تقویم آنها خواهد بود یا نه. تنها رویداد آن روز بودن به این معنی است که خدمات بیشتری دریافت خواهید کرد.

۲٫   از تجربه پذیرایی در عروسی‌های مختلف بگویید

مهم است با کسی کار کنید که می‌داند در حال انجام چه کاری است و به وعده‌های خود عمل می‌کند. از پرسیدن تجربیات و زمینه کاری آنها نترسید. می‌توانید این سوال را در نظر بگیرید که تا به حال برای چند عروسی پذیرایی کرده‌اند؟ آیا کترینگ عروسی برای جشن شما ایده خاصی دارد؟ این مورد یک امتیاز مثبت است؛ زیرا آنها طبق تجربه قبلا با نحوه اجرای مراسم‌ها در محل برگزاری آشنا هستند. از آنجایی که نمی‌توانید تنها با خواندن منو جواب این سوالات را پیدا کنید، می‌توانید فیلم و یا عکس مراسم‌های قبلی را از آنها بخواهید.

۳٫   چه نوع خدمات غذایی ارائه می‌دهید؟| کترینگ عروسی

فرقی نمی‌کند این یک شام سنتی برای مهمانی‌های خانوادگی یا بوفه‌های غیررسمی باشد، سرویس غذایی که برای پذیرایی انتخاب می‌کنید تا حد زیادی بر حال و هوای کلی جشن تأثیر می‌گذارد. مهم است که بدانید آیا سرآشپز این مجموعه می‌تواند سبکی از خدمات غذایی را که با خواست شما مطابقت دارد، در نظر بگیرد یا خیر.

۴٫   آیا همه تجهیزات لازم را ارائه می‌دهید؟

علاوه بر غذاهای لذیذ، به تمامی تجهیزات لازم برای تکمیل پذیرایی نیاز دارید. این موارد شامل میز، صندلی، رومیزی، بشقاب، ظروف تخت، ظروف شیشه‌ای و غیره می‌شوند. برخی از سالن‌های پذیرایی عروسی این موارد را فراهم می‌کنند. اگر محل برگزاری عروسی شما این کار را نمی‌کند، از مسئول تهیه غذا بپرسید که آیا می‌توانند اجاره این وسایل را نیز بخشی از برنامه خود محسوب کنند. توجه داشته باشید که سبک وسایل انتخابی با تم مورد نظر شما هماهنگ باشد. در کل اگر به زیبایی و حرفه ای بودن مراسم خود اهمیت می دهید، یک موسسه تشریفات مجالس تمام این موارد را برای شما طبق سلیقه تان هماهنگ میکند و دیگر نیازی نیست هر قسمت از مراسم تان را با یک گروه هماهنگ کنید و شب عروسی تان نگران هماهنگی بین عوامل باشید.

۵٫   هزینه‌های اصلی و اضافی کدام‌اند؟

هنگام همکاری با کترینگ عروسی، صداقت و شفافیت در کلام یک اصل مهم است. گاهی ممکن است با هزینه‌های اضافی مواجه شوید که در برنامه اولیه شما وجود نداشته‌اند. به همین دلیل، مهم است بدانید مجموعه خدمات اصلی و موارد اضافه که شاید به آنها اضافه شده باشند، شامل چه خدماتی می‌شود. به عنوان مثال، پیش غذاها، مارک‌های خاص نوشیدنی، خدمات بار، کیک عروسی و غیره، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

۶٫ آیا اجازه تست کردن منو را می‌دهید؟| کترینگ عروسی

اگر بتوانید از نزدیک مزه غذا و تجربه کار تشریفات عروسی را بررسی کنید، حتما تصمیم درستی برای عقد قرارداد می‌گیرید. به همین دلیل است که تست کردن غذاهای منو مهم است. این کار فرصتی است که اندازه و سبک سرو را از نزدیک دیده و بازخورد خود را ارائه کنید. حتما بپرسید که آیا تفاوتی بین طعم این غذا و آنچه در پذیرایی شما سرو می‌شود وجود دارد یا خیر. ممکن است برای تست کردن منو هزینه اضافی هم لحاظ شده باشد؛ بنابراین مطمئن شوید که از قبل، همه این موارد مالی را چک کرده‌اید. در مورد تست کیک عروسی هم همین روند را در نظر بگیرید.

۷٫ در مورد کارکنان پذیرایی و سرورهای خود به ما بگویید

پرسنل و مهمانداران مراسم عروسی بخش مهمی از بسته خدماتی هر مجموعه هستند؛ زیرا در طول پذیرایی با مهمانان شما درگیر خواهند بود. سوالات مهمی که باید در این زمینه از کترینگ عروسی بپرسید شامل این است که آیا کارکنان آنها به درستی آموزش دیده‌اند یا در روز عروسی شما چه لباسی خواهند پوشید. همچنین در مورد نوع رفتار بارمن و مسئولان سرو غذا با مهمان بپرسید تا اطمینان حاصل شود که از آنها با نهایت احترام رفتار می‌کنند.

۸٫ غذا در روز عروسی چگونه تهیه می‌شود؟

بسته به سبک اجرای عروسی در محل، غذا ممکن است خارج از محل آماده شده یا قبل از سرو همه چیز را در آشپزخانه همان محل تهیه شود. برای روش دوم پذیرایی، ممکن است نیازهای مختلفی مانند مواد غذایی، نیرو و منابع خاصی مورد نظر باشند؛ بنابراین حتما در طول مصاحبه خود به این موضوع بپردازید.

۹٫ آیا منوها ثابت هستند یا می‌توانیم یک منوی سفارشی ایجاد کنیم؟

ممکن است شما و شریک زندگی‌تان ایده خاصی برای شام پذیرایی خود در نظر داشته باشید. در این صورت این سوال مهم است. اکثر شرکت‌های پذیرایی می‌توانند تغییراتی را بر اساس سبک و ترجیحات شما انجام می‌دهند. از جمله اینکه به مهمانان اجازه می‌دهند غذای خود را انتخاب کرده، وعده‌های غذایی کودکان را جدا کنند. همچنین انتخاب‌های غذایی متفاوتی را برای مهمان‌های مبتلا به آلرژی یا محدودیت‌های غذایی در نظر می‌گیرند. اگر تیم پذیرایی برای انجام تنظیمات مورد نظر شما آماده نباشند، می‌توانید به دنبال تهیه کننده و برنامه ریز دیگری باشید.

۱۰٫ آیا مجوز و بیمه لازم را دارید؟

جشن عروسی مراسمی سرگرم کننده است؛ اما توجه به جنبه قانونی برنامه ریزی آن نیز مهم است. از کترینگ عروسی خود بپرسید که آیا مجوز لازم از سازمان بهداشت و یا بیمه‌هایی برای اتفاقات پیش بینی نشده در نظر گرفته‌اند یا خیر.

برخی از نمونه کارهای کترینگ تشریفات مجالس ژانپیر را اینجا ببینید:

در مورد انتخاب کترینگ عروسی بیشتر بدانید:

شام عروسی کترینگ وبلاگ

غذای عروسی

عروسی در فرهنگ ایرانی بسیار حائز اهمیت است، به طور کلی، خانواده ها برای این [...]