گیفت عروسی

گیفت عروسی چیست؟ امروزه رسم است که عروس و داماد در مراسم عقد و یا نامزدی به مهمانان خود یک هدیه کوچک بعنوان یادگاری می دهند ولی آیا این گیفت یا هدیه امروزه باب شده یا سنتی دیرینه است؟ از قرن ها پیش دادن هدیه به مهمان ها در مراسم عروسی یک رسم و سنت بوده و در میان همه فرهنگ ها رواج داشته است. تاریخچه گیفت عروسی به طبقه ی مرفه اروپایی برمی گردد. آنها معمولاً هدایای گران بها و افراطی به مهمانان خود می دادند که این کار یک نوع اعطای موهبت و برکت به مهمان ها و نوعی خودنمایی بوده است. اگر علاقه مند هستید که بیشتر در این مورد بدانید این مطلب در مورد تاریخچه گیفت عروسی را اینجا بخوانید.

پس دانستیم که دادن گیفت عروسی تاریخچه ای کهن دارد، اما امروزه عروس و دامادها چه چیزهایی را تحت عنوان گیفت به مهمانان خود می دهند؟ جواب این است که یک معیار مشخصی ندارد و بیشتر توصیه می شود هدیه ای باشد که اولاً بازتاب کننده شخصیت و علاقه ی عروس و داماد باشد و بعد از آن به سلیقه ی مهمان ها هم نزدیک باشد. بعضی از عروس دامادها دوست دارند گیفت شان خوراکی باشد، بعضی ها گیاه هدیه می دهند، بعضی بذر، بعضی یک کاردستی کوچک و بعضی عکس خودشان را . دنیای انتخاب گیفت عروسی دنیای گسترده ای است و هیچ قانون خاصی را شامل نمی شود، بستگی به سلیقه شما و بودجه ای دارد که برایش در نظر گرفته اید. ما در اینجا عکس چند نمونه از گیفت های عروسی متداول در دنیا را آورده ایم. امیدواریم که بتوانیم در انتخاب به شما کمک کرده باشیم..

 

مطالب مربوط به انتخاب گیفت عروسی تان را اینجا بخوانید:

تاریخچه گیفت عروسی

تاریخچه گیفت عروسی که امروزه در عروسی ها خیلی رواج دارد چیست ؟از قرن ها [...]

اگر شما کالا یا خدماتی مرتبط با این صفحه دارید و دوست دارید با مجموعه ژانپیر همکاری نمایید لطفاً درخواست خود را اینجا مطرح کنید

درخواست همکاری