بعدازآنکه بایدونبایدهای روز عروسی تمام شد، عکس‌ها تنها یادگاری‌هایی هستند که از آن روز بزرگ برایتان باقی می‌مانند. بدین ترتیب برای انتخاب بهترین  آتلیه عروسی که با استایل موردعلاقه شما همخوانی داشته و به طرز ماهرانه‌ای آن لحظات خاص را ثبت کند، یک تصمیم مهم در فرآیند برنامه‌ریزی مراسم عروسی می‌باشد. در ابتدا بهتر است، تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده و سپس درنهایت گزینه‌های خود را به چند عکاس محبوب‌تر محدود کنید. در ادامه باید طی یک گفتگوی حضوری، ارزیابی نماید که کدام‌یک از این عکاسان برای عروسی شما مناسب‌تر هستند. حال موضوع اصلی این است که در این زمان چه سؤالات مهمی باید بپرسید؟ در درجه اول، مطمئن شوید که آن‌ها تاریخ عروسی شمارا به‌درستی متوجه شده‌اند. سپس با پرسیدن این سؤالات اساسی، می‌توانید در این مبحث عمیق‌تر شوید.

در ادامه به‌منظور آگاهی بیشتر شما به این پرسش‌ها می‌پردازیم.

بهترین آتلیه عکاسی عروسی

مجموعه سؤالات از بهترین آتلیه عروسی درباره سابقه و تجربه:

به‌عنوان نقطه شروع، سؤالاتی بپرسید که اطلاعات مهمی را در مورد سابقه و تجربه یک آتلیه عکاسی به شما ارائه دهد. با این سؤالات مطمئن می‌شوید که چرا این عکاسان در این صنعت وارد شده و مسیری که حرفه آن‌ها از ابتدا تاکنون طی کرده، چقدر تخصصی و علمی است. سؤالات زیر نمونه‌هایی هستند که می‌توانید برای شروع در نظر بگیرید.

۱٫ شخصاً عشق و ازدواج را چگونه می‌بینید و برای آن ارزش قائل هستید؟
از عکاس آتلیه خود بپرسید که آیا اصلاً برای ازدواج ارزشی قائل هست یا نه؟ ما زوج‌های درگیر ازدواج را تشویق می‌کنیم که این سؤال را حتماً بپرسند تا به ارزش‌ها و دیدگاه‌های شخصی عکاس پی ببرند. چراکه بهترین راه برای استخدام عکاسی متخصص که با اولویت‌های شما همسو باشد، پرسش و پاسخ به این سؤال است.

۲٫ آیا عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید؟ و چرا بدان عشق می‌ورزید؟
عکاس آتلیه عروسی حرفه‌ای باید بتواند، بسیار صمیمی‌تر از یک هواشناس یا حسابدار با شما سر صحبت را بازنماید. چراکه وی یک متخصص خلاق در حال ثبت لحظات صمیمی از یک نقطه عطف زندگی است. به‌این‌ترتیب، انتخاب یک عکاس که قلب و روحش واقعاً در کار باشد را به شما توصیه می‌کنیم. شما کسی را می‌خواهید که برای عروسی شما بالاتر و فراتر از حد تصور انرژی و خلاقیت صرف کند، نه کسی که فقط به خاطر پول وارد این حوزه شده و علاقه‌مند بدان نیست.

۳٫ قسمت موردعلاقه شما در روز عروسی چیست؟
برای آنکه متوجه شوید، آتلیه عکاسی انتخابی شما در مقیاس وسیع به کار و حرفه خود واقف است یا نه، بهتر است در مورد جزئیات نیز از این افراد سؤالاتی داشته باشید. این مهم است که چه لحظه‌ای در روز عروسی واقعاً دل یک حرفه‌ای را به خود جلب می‌کند؟ پاسخ این عکاسان روشن می‌کند که چه بخشی از عروسی قلب آن‌ها را تسخیر کرده و واقعاً در این روز بزرگ به چه چیزی اهمیت بیشتری می‌دهند.

۴٫ چند سال است که از مراسم عروسی عکاسی می‌کنید؟ درمجموع چند عروسی برگزار کرده‌اید؟
با پرسیدن این سؤالات به تجربه واقعی آتلیه عکاسی پی می‌برید. عکاسان حرفه‌ای باسابقه‌ای درخشان مطمئناً مجموعه‌ای قوی از عکس‌های ثبت‌شده یا کلکسیونی از پرتره‌های متنوع دارند. شما باید بدانید که این افراد چقدر برای مدیریت روز عروسی شما مجهز و آماده هستند یا آیا آن‌ها واقعاً برای این کار ساخته‌شده‌اند؟
اطمینان به یک آتلیه عروسی با تجربه ی کم لزوماً بد نیست، اما زمانی که تصمیم نهایی خود را می‌گیرید، باید به این نکته توجه کنید. اگر عکاس تازه‌کار انتخابی شما قبلاً در یک عروسی آشنایان حضورداشته، این‌یک امتیاز و یک فرصت عالی برای سنجش میزان توانایی وی از میان توصیفات مشتریان قبلی است.

۵٫ چه فضایی در روز عروسی به شما اجازه می‌دهد، بهترین کار خود را پدیدآورید؟
همان‌طور که عروسی سرگرم‌کننده و شاد در حال اجرا است، هم‌زمان عکاس باید مشغول انجام کار بوده و تصاویر خیره‌کننده‌ای پدید آورد. به گفته عکاسان، هرکسی برای تولید بهترین اثر خود به شرایط کاری ایده‌آل نیاز دارد. پرسیدن این سؤال به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که آیا عکاس، سازگاری لازم را با محیط روز عروسی شما دارد، یا آیا حال و هوای وی با فضایی که برای عروسی پیش‌بینی می‌کنید، مطابقت دارد؟

۶٫ هنگام کار با زوج‌ها، برای چه مواردی بیشتر ارزش قائل هستید؟
احتمالاً شما و شریک زندگی‌تان به‌طور گسترده در مورد اولویت‌های عروسی‌تان صحبت کرده‌اید، اما هرکدام از عکاسان اولویت‌های خاص خود رادارند. شما باید آتلیه عکاسی را در این میان انتخاب نمایید که اولویت‌هایش به‌طور ایده‌آل با دیدگاه شما همسو باشد. ما زوج‌ها را تشویق می‌کنیم که از عکاسان عروسی آینده‌نگر در مورد نکات ارزشمند در یک عروسی باشکوه سؤال بپرسند.

۷٫ آیا هیچ توصیه‌ای برای ما درزمینۀ انتخاب عکاس عروسی مناسب دارید؟
گاهی اوقات شما مسائل مهمی را به‌سادگی نادیده می‌گیرید. ما زوج‌ها را تشویق می‌کنیم تا از آتلیه عکاسی در مورد فاکتورهایی که فکر می‌کنند باید در فرآیند تصمیم‌گیری سنجیده شوند، سؤال کنند. بدین ترتیب از آن‌ها بپرسند، آیا نکته‌ای هست که ما آن را نادیده گرفته باشیم و شما آن را به ما متذکر شوید تا در انتخاب یک عکاس مناسب به ما کمک کند؟

۸٫ آیا می‌توانیم برخی از کارهای گذشته شمارا از عروسی‌های واقعی ببینیم؟
همان‌طور که می‌دانید، تصاویر بلندتر و واضح‌تر از کلمات صحبت می‌کنند. بدین ترتیب علاوه بر شنیدن تجربه عکاس عروسی و اظهارات مشتریان قبلی، بهتر است، کارهای گذشته آن‌ها را نیز ببینید. ولی فقط برای اطمینان، دیدن چند نمونه کار کافی نیست. بلکه در این مسیر گالری‌های کامل عروسی بهتر از چند عکس‌ با استایل‌ و تصاویری برجسته در رسانه‌های اجتماعی هستند. این به شما عمق و وسعت مهارت یک عکاس را نشان می‌دهد که آیا وی به همان خوبی که پرتره‌های زیبا را در حلقه‌های نور (رینگ لایت) می‌گیرد، توانایی ثبت عکس‌ها در فضایی با نور کم را نیز دارد؟

انتخاب بهترین آتلیه عکاسی تهران

مجموعه سؤالات از بهترین آتلیه عروسی درباره سبک و الهام:

عکس‌های روز عروسی شما تبدیل به یادگاری‌های عزیزی خواهند شد که به‌وسیله آن‌ها روز عروسی خود را باشکوه به یاد می‌آورید. به‌شرط آنکه بهترین آتلیه عروسی با دیدگاهی متمایز را بیابید، نه کسی که فقط تصاویری مشابه عکاسان دیگر را کپی می‌کند. به‌این‌ترتیب، مهم است که شما سؤالاتی در رابطه با سبک و رویکرد هنری عکاس منتخب خود بپرسید. این سؤالات به شما کمک می‌کنند، درک درستی از میزان خلاقیت و منبع الهامات وی به دست آورید.

۹٫ سبک عکاسی عروسی خود را چگونه توصیف می‌کنید؟

یک عکاس مراسم عروسی شاید ازنظر مهارت و کیفیت بهترین باشد، اما آیا سبک عکاسی وی نیز با چشم‌اندازی که شما از مراسم عروسی خود انتظار داشته و برای شما و شریکتان مناسب هست، مطابقت دارد؟ بدین ترتیب حتماً از عکاس خود بخواهید، علاوه بر نمایش نمونه کارها در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود، سبک عکاسی‌اش را به‌طور شفاهی برای شما شرح دهد تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید.

۱۰٫ کیفیت ویرایش عکس شما در چه حدی است؟

کیفیت ویرایش، نتیجه نهایی عکس‌های عروسی شمارا تحت تأثیر عمیقی قرار می‌دهد. بدین ترتیب کیفیت ویرایش مشخص می‌کند که عکس‌های شما روشن و بدون نقص یا تیره و نامشخص باشند. همچنین باید بپرسید، چگونه در طول روز عروسی باوجود شرایط نوری مختلف ظاهر منسجم عکس‌ها را حفظ می‌کنید. اگر به سرویس‌های ویرایش عکس اضافی مانند تصحیح رنگ یا روتوش علاقه‌مند هستید، اکنون زمان خوبی برای پرسیدن در مورد آن‌ها نیز هست.

۱۱٫ چه چیزی الهام‌بخش شما است؟

این یک سؤال گسترده است، اما ما شمارا تشویق می‌کنیم تا در مورد این مسئله نیز پرسش نموده تا دیدگاه خلاقانه یک فرد عکاس را بهتر درک کنید. پس از طرح این پرسش دقت نمایید تا نحوه الهام بخشیدن به‌روز عروسی و چگونگی القای الهام به مراسم روز عروسی را از نزدیک و از زبان عکاس منتخب خود گوش دهید.

۱۲٫ چطور ممکن است عکس‌های منحصربه‌فردی بگیرید، وقتی از عروسی‌های زیادی عکاسی کرده‌اید؟

مطمئناً مراسم‌های عروسی بسیاری هرروز برگزار می‌شود، اما عروسی شما بی تکرار و یک روز خاص برای شما بوده که باید به‌طور منحصربه‌فرد برنامه‌ریزی شود و شما عکاسی را می‌خواهید که توانایی اجرای آن را به صورتی انحصاری داشته باشد. بدین ترتیب به شما کمک می‌کند تا احساس واقعی روزی که فقط متعلق به شما است را در عکس‌هایتان منعکس سازید.

بهترین آتلیه عکاسی عروسی تهران

مجموعه سؤالات از بهترین آتلیه عروسی درباره هزینه و پکیج‌های موجود:

مانند تمام بخش‌های دیگر هزینه‌بر مراسم عروسی، شما باید در مورد هزینه عکاسی نیز بحث کنید تا مطمئن شوید که بودجه کافی برای پوشش هزینه عکاس موردنظر رادارید. فراتر از پرسش و پاسخ ساده در مورد هزینه، باید در مورد انواع پکیج‌های (بسته‌های قیمتی) که یک عکاس ارائه می‌دهد و خدمات موجود در هر پکیج نیز گفتگو نمایید. شما باید شفاف سازید که بودجه‌تان چه خدماتی را پوشش داده و از چه مواردی باید باهدف کاهش هزینه‌ها صرف‌نظر نمایید.

۱۳٫ بسته‌های شما از چه رنج قیمتی شروع می‌شوند؟

با آنکه هزینه نهایی عکاسی به عوامل متعددی مانند تعداد ساعت‌های رزرو سرویس، نوع افزونه‌های مورد درخواست و … بستگی دارد. ولی در حالت کلی اطلاع از محدودۀ قیمت‌ها در همان مراحل اولیه کمک می‌کند، بفهمید آیا هزینه در محدوده موردپسند شما بوده یا خارج از بودجه‌تان قرار می‌گیرد. شاید اصلاً بهتر است، این سؤال را زودتر و در همان ابتدای صحبت بپرسید تا وقت هیچ‌کس در این میان هدر نرود.

۱۴٫ پکیج‌های عروسی شما شامل چه مواردی است؟

صحبت در مورد پکیج‌ها و قیمت‌ها ضروری است، زیرا اکثر عکاسان عروسی بسته‌های مختلفی را با خدمات متنوعی ارائه می‌دهند که شامل میزان مشخصی ساعت، تعداد معینی عکس، حضور یا عدم حضور عکاس دوم، چاپ و آلبوم می‌شود. مشخص کنید که در قیمت ذکرشده چه امکاناتی گنجانده‌شده و هزینه‌های اضافی شامل چه مواردی هستند. برای نمونه هزینه‌های حمل‌ونقل برای رسیدن به مقصد، ساعات اضافه‌کاری یا فیلم‌برداری، ثبت سایر رویدادهای قبل از عروسی مانند شام از موارد هزینه مازاد محسوب می‌شوند. البته اگر عکاس به‌صورت تیمی کار می‌کند، دوباره بررسی کنید که چه کسی عکاسی عروسی شمارا به‌عنوان عکاس اصلی انجام می‌دهد. معمولاً بهترین آتلیه عروسی در توضیح خدمات و هزینه ها با شما شفاف است.

بهترین آتلیه عکاسی تهران

مجموعه سؤالات از بهترین آتلیه عروسی درباره لجستیک:

تا اینجا شما تمام سؤالات اولیه را پرسیده‌اید، اکنون زمان آن است که از عکاس عروسی خود سؤالات مربوط به تدارکات را برای برگزاری این روز بزرگ بپرسید. این پرس‌وجوها به شما کمک می‌کند تا تمام جزئیات را بررسی نمایید.

۱۵٫ آیا شما در تاریخ عروسی ما در دسترس هستید؟

اگر پاسخ عکاس منفی باشد، پرسش و پاسخ درباره دیگر موارد بی‌معنی است. پس بسیار مهم است که زود و در همان گام نخست در مورد زمان و تاریخ عروسی صحبت کرده و از آزاد بودن وقت عکاس مطمئن شوید.

۱۶٫ بزرگ‌ترین نکته برای زوج‌ها به‌منظور گرفتن بهترین عکس‌های عروسی چیست؟

در بسیاری مواقع زوج‌های جوان به دلیل عدم تجربه کافی، آگاهی لازم در مورد نکات مهم عکاسی عروسی را ندارند. بنابراین طبیعی است که گاهی اوقات شما از ندانسته‌های خود ناآگاه باشید. طرح این پرسش فضایی را برای عکاس فراهم می‌کند تا از تخصص خود استفاده کرده و گوشه‌ای از خرد و دانش خود را که احساس می‌کند مهم است، بازگو کند.

۱۷٫ شرایط پیش‌بینی‌نشده را چگونه مدیریت می‌کنید؟

حتی باوجودآنکه به دلیل بررسی تمامی جوانب، امیدوارید هیچ اتفاق غیرمنتظره‌ای در روز عروسی رخ ندهد، بازهم احمقانه است که برنامه‌های پشتیبان نداشته باشید. پرسیدن این سؤال به شما فرصت می‌دهد در مورد توانایی‌های عکاستان در شرایط خاص و پیش‌بینی‌نشده و چگونگی برخورد وی با چنین اتفاقاتی مطمئن شوید.

زندگی غیرقابل‌پیش‌بینی است، اگر اتفاقی بیفتد و عکاس نتواند از عروسی شما عکاسی کند، برنامه پشتیبان کمک‌کننده بزرگی است. همین امر در مورد لجستیک عکاسی و تجهیزات پشتیبان نیز صدق می‌کند. از روز عروسی واقعی تا مراحل پس از تولید، عکاس باید اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهد. این شامل مدیریت تمامی موارد از داشتن کارت حافظه اضافی در روز عروسی گرفته تا ذخیره عکس‌ها در مکان‌های مختلف می‌شود.

۱۸٫ رویکرد شما برای ژست دهی و ثبت بهتر عکس‌ها چیست؟

این سؤال خصوصاً برای زوج‌هایی که معمولاً در مقابل دوربین احساس چندان راحتی ندارند، بسیار ضروری است. با پرسش این سؤال می‌فهمید که یک عکاس چگونه شمارا برای رسیدن به ژست‌های عمیق و زیبا هدایت می‌کند. آیا وی یک رویکرد عملی برای ژست گرفتن و جهت‌گیری خلاقانه دارد یا ترجیح می‌دهد، همه‌چیز به شکلی ارگانیک و طبیعی اتفاق بیفتد؟ البته دقت نمایید، هیچ عملکرد درست یا غلطی در اینجا وجود ندارد، فقط قصدمان این است که عکاسی را انتخاب کنیم که رویکرد منحصربه‌فردش باحال و هوای شما سازگارتر باشد.

۱۹٫ گسترۀ خدمات شما در روز عروسی چگونه است؟

برخی از عکاسان خدمات VIP ارائه می‌دهند، یعنی در هر مرحله کنار شما خواهند بود و تمام لحظات جادویی و زیبا را یک‌به‌یک ثبت می‌کنند، اما بعضی دیگر خدماتشان فقط به برخی از بخش‌ها محدود می‌شود. هر عکاسی متفاوت کار می‌کند، پس پرسیدن این سؤال از عکاس برای این‌که در چگونگی جریان روز عروسی قرار گیرید، بسیار مهم است. پس از عکاس عروسی خود بخواهید که شمارا در چون و چند کیفیت خدماتش قرار دهد. این کار به شما حس بهتر، انرژی بیشتر و دید بهتری از نحوۀ فعالیت آن عکاس می‌دهد. در اینجا نیز هیچ گزینه درست یا غلطی وجود ندارد. نکته مهم این است که سبک عکاس با دیدگاه شما مطابقت داشته و باعث شود، شما و همسر آینده‌تان احساس راحتی بیشتری نمایید.

۲۰٫ آیا می‌توانیم شات‌های خاصی را درخواست کنیم؟

همان‌طور که در حال برنامه‌ریزی برای عروسی خود هستید، به‌احتمال‌زیاد نمونه عکس‌هایی مملو از الهام را جمع‌آوری کرده‌اید که کاملاً انتظارات شمارا از سبک عکاسی محبوبتان بیان می‌کنند. اگر می‌خواهید برخی از آن تصاویر را در روز عروسی خود بازسازی کنید، از عکاس بپرسید که آیا وی آمادگی ارائه آن را در قالب یک شات اختصاصی دارد یا خیر. بسیاری از عکاسان درخواست‌های ویژه مشتریانشان را ثبت می‌کنند، حتی برخی از آن‌ها می‌خواهند با پر کردن یک پرسشنامه‌ در آن مشخص کنید، کدام عکس‌ها برای شما مهم‌تر هستند. ولی درنهایت به خاطر داشته باشید که شما یک حرفه‌ای با تخصص کافی را استخدام کرده‌اید، پس وی را با درخواست‌های زیاد خود محدود نکنید.

۲۱٫ عکس‌های عروسی خود را چه زمانی دریافت می‌کنیم؟

بعدازآنکه که روز عروسی به پایان رسید، هیجان وصف‌ناپذیر دیدن عکس‌های عروسی شروع می‌شود. عکاس مراسم عروسی قبل از اینکه همه عکس‌ها را به شما تحویل دهد، باید وقت خود را صرف ویرایش عکس‌ها نماید. بااین‌حال، باید بدانید موعد تحویل در چه بازه زمانی خواهد بود. البته می‌توانید، در مورد جزئیات تصاویر مانند نحوه تحویل آن‌ها (رزولوشن بالا، بدون واترمارک و غیره) در کنار اینکه دقیقاً چند روز بعد از روز عروسی آن‌ها را دریافت می‌کنید، نیز سؤالات بیشتری بپرسید.

۲۲٫ گام‌های بعدی چیست؟

هنگامی‌که تمام سؤالات مهم را پشت سر گذاشتید و احساس کردید که عکاس انتخابی‌تان کاملاً برای شما مناسب هست، آخرین سؤالی که باید بپرسید در مورد مراحل بعدی موردنیاز در چنین روز بزرگ و مهمی است. این شامل پرسیدن سؤالی مانند برای رزرو چقدر پیش‌نیاز، تعیین می‌کنید؟ خواهد شد. البته بررسی قرارداد، پرداخت سپرده و انجام سایر تدارکات مانند سیاست‌های استرداد و لغو، روش‌های پرداخت و بیمه مسئولیت نیز در این زمره جای می‌گیرند.

۲۳٫ آیا می‌توانیم از طریق شما آلبوم بخریم؟

وقتی عروسی تمام شد و عکس‌ها ویرایش شدند، اینکه دائماً آن‌ها در یک گالری آنلاین جستجو نمایید، چندان لذت‌بخش نیست. بلکه سفارش چاپ عکس و آلبوم عکس عروسی بهترین راه برای لذت بردن کامل از این تصاویر دوست‌داشتنی هستند.

FOR YOU

عکس و فیلم عروسی وبلاگ

نکات مهم عکاسی و فیلمبرداری عروسی

آیا می خواهید یک عکاس حرفه ای شوید و عکس های بهتری از عروسی ها [...]

تشریفات عروسی سفره عقد وبلاگ

برنامه ریزی جشن نامزدی

هر آنچه که باید در مورد برنامه ریزی جشن نامزدی بدانید اول از همه، تبریک [...]

دسته گل عروس وبلاگ

راهنمای انتخاب بهترین دسته گل عروسی

انتخاب بهترین گل برای دسته گل عروسی و همچنین مراسم عروسی از میان صدها نوع [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *