با رونق گرفتن مراسم‌های عروسی پس از همه گیری کرونا، دوباره صحبت از مدل‌های مختلف دیزاین عروسی به میان آمده است. این دیزاین ها می‌توانند از تابلوهای بزرگ گرفته تا دکورهای وسترن و حتی تم باربی را شامل شوند. این تنوع بالا در طراحی‌های مختلف و هیجان انگیز می‌تواند شب رویایی را برای زوج‌ها به ارمغان آورد. زیرا تاثیر زیادی بر حال و احوال عروسی داشته و آن را از حالت سنتی بیرون می‌آورد.

مختصری در مورد اهمیت دیزاین عروسی

وجه مشترک بین همه مدل‌های جدید دکور و دیزاین عروسی این است که قابلیت سفارشی سازی دارند. مهم این است که تا روز عروسی، برای طرح دلخواه تان برنامه ریزی کنید و در حالی که به محبوبیت این ایده‌ها توجه میکنید چارچوب خود را برای آن تعیین کنید. برای آشنایی بیشتر شما با محبوب‌ترین مدل‌های دکوراسیون و دیزاین عروسی، در ادامه چند مورد از جدیدترینِ آنها را با هم بررسی می‌کنیم.

برنامه ریزی‌ در مورد دکوراسیون عروسی مستقل‌ترین گزینه است. زیرا فرقی ندارد که شما در حال برگزاری یک مجلس کوچک هستید یا مهمانان زیادی را دعوت کرده‌اید، در هر صورت گرایش شما به یک طرح خاص برای دکوراسیون چیزی است که می‌توان آن را به هر طریق که می‌خواهید آماده کرد.

به‌علاوه ما از نظرات برخی از بهترین متخصصان برنامه‌ریزی و تشریفات عروسی در این صنعت استفاده کرده‌ایم تا با دید تخصصی تر در مورد اینکه چرا این مدل‌ها در دیزاین عروسی محبوب هستند و چگونه زوج‌ها می‌توانند از این ایده‌های عروسی بهترین استفاده را ببرند پیش برویم. این طراحان همگی موارد اعلام شده در لیست زیر را به عنوان محبوب‌ترین تزیینات عروسی تأیید کرده اند. با استفاده از این ایده ها می‌توانید بخش بزرگی از برنامه‌های شب عروسی‌تان را تکمیل کنید.


READ MORE
۱۰ دلیل برای لزوم داشتن یک مدیر تشریفات عروسی (اینجا بخوانید)


  • استفاده از خیمه یا چادر در فضای باز

اگر قصد برپایی یک خیمه یا چادر را درمراسم تان دارید، گزینه ها دیگر به چادرهای شیروانی ساده یا چادر بادبانی محدود نمی‌شوند. این روزها برای مراسم عروسی در فضای باز، شاهد افزایش تنوع سازه‌های شبیه به خیمه بوده‌ایم. به‌ویژه از سال ۲۰۲۰، که بیشتر زوج‌ها برگزاری مراسم در فضای باز یا میزبانی مراسم عروسی در چادرها و خیمه‌ها را انتخاب می کنند، این روند رو به رشد بوده است. امروزه خیمه های شیشه‌ای با ترکیب فضای چشم انداز اطراف، زیبایی دوچندانی به مراسم عروسی می دهند و به مهمانان اجازه می‌دهد از محیط اطراف هم لذت ببرند.

البته فقط چادرهای قاب‌دار یا میله‌ای نیستند که مورد توجه زوج‌ها قرار می‌گیرد. ما شاهد ساختن سازه‌های گلخانه‌ای خیره‌کننده‌ای بوده‌ایم که یک شبه در مکان‌هایی ساخته شده‌اند که حتی نمی‌توانستیم تصور کنیم امکان برپایی داشته باشند. این امر دکوراسیون عروسی در فضای باز را به سطح جدیدی می‌رساند. برای دیدن طرح‌هایی بیشتر از این هم هیجان زده هستیم.

یکی دیگر از مدل‌های منحصربه‌فرد این سبک دکوراسیون، استفاده از ستون های خالی و سازه‌های خیمه  است. این مدل باعث می‌شود تا استفاده از فضا بیشتر شده و مکان جالبی برای مهمانان و زوج‌ها در نظر گرفته شود. اگر می‌خواهید یک شام عروسی در فضای باز داشته باشید، اما مهمان احساس نکنند که در فضای بسته یا نیمه بسته قرار گرفته‌اند، یک سازه در فضای باز راهی عالی برای برگزاری جشن عروسی است.

  • طراحی دکورهای خلاقانه عروسی

دکورهای خاص عروسی

روزهایی که طرح‌های ساده با چاپ معمولی تنها گزینه‌های موجود برای استفاده به عنوان تابلوهای خوش آمد گویی بود، گذشته است. در گذشته طرح‌های محل استقرار مهمانان و تابلو های «Welcome» در اطراف فضای مهمانی قرار می‌گرفتند. امروزه تابلوهای عروسی سفارشی هم حرفی برای گفتن دارند تا جلوه خاصی را به دکور عروسی شما بدهند. مثل تابلوهای نئون با نوشته های زیبا، طراحی اسم عروس و داماد رو ی آینه یا چوب، و …

وقتی صحبت از تزیینات ورودی سالن می‌شود زوج‌ها دوست دارند تابلوهای عروسی نقش به خصوصی داشته باشند. آنها باید مکمل تم عروسی باشند، اما در حین حال عناصری تکراری نباشند. این تابلوها اولین مواردی هستند که مهمانان شما در فضای سالن عروسی شما می‌بینند یا به دنبال آن می‌گردند. چرا این تابلوها را با تم کلی دکور مراسم خود هماهنگ نکنید؟

شاید ندانید که می توانید به دکوراسیون عروسی تان چیزهای مختلف و حتی شخصی اضافه کنید. این کار نشان می‌دهد که مراسم عروسی فقط برای زوج‌هایی که با هم ازدواج می‌کنند نیست، آنها مهمانانی که برای جشن عشقشان آمده‌اند را می‌شناسند و به آنها احترام می‌گذارند. اخیرا مشتری‌ای داشتیم که شمع‌های شخصی‌سازی شده را به عنوان کارت اسکورت طراحی کرد و این کارت‌ها نیز زیبایی کار آنها را دو چندان کرد. ما بیشتر دوست داریم به زوج‌ها در برنامه‌ریزی یک «عروسی کاملا شخصی سازی شده» کمک کنیم. شادی ما این است که نشانه‌ هایی ایجاد کنیم تا مراسم شما را خاص کند و در عین حال با تم عروسی تان نیز هماهنگ باشد.

  • دیزاین عروسی به سبک خانگی

دیزاین داخلی خانه در عروسی

دیزاین عروسی خانگی فقط به فضاهای بسته محدود نمی‌شود. می‌بینیم که زوج‌ها راه‌هایی برای آوردن ایده‌های خلاقانه فضای داخلی به فضای باز پیدا می‌کنند. برای ما که هم به عنوان طراح داخلی و هم به عنوان برنامه ریز عروسی کار می‌کنیم، به دنبال راهی هستیم که در طرح ریزی دکورها، چگونه می‌توانیم خطوط بین این دو فضا را محو کنیم. این نوع فضاسازی برای ایجاد محیطی راحت و دلپذیر و در عین حال زیبا است. شما می‌خواهید فضایی صمیمی برای جمع شدن عزیزانتان ایجاد کنید. به این ترتیب، تعجب آور نیست که به دکوراسیون عروسی به سبک خانگی تمایل پیدا کنید.

تلفیق وسایل مورد نیاز برای دکور داخلی می‌تواند حسی از سرگرمی را مانند آنچه در خانه ایجاد می‌کنید در فضای بیرونی به شما بدهد. این کار کاملا می‌تواند شخصی باشد و باعث ‌شود عروسی صمیمی‌تر باشد. چیدمان مبلمان راحتی در قسمتی از فضای باز مراسم تان می تواند فرصتی به مهمانان بدهد تا استراحت کنند و با هم تعامل کنند. یا دیزاین فضای داخل سالن به شکلی که حس داخل خانه را بدهد به مهمانان احساس راحتی و عجین بودن با فضا را می دهد.

  • دیزاین عروسی با تم باربی صورتی

دیزاین باربی در عروسی

به لطف فیلم Greta Gerwig و محبوبیت عروسک ماتل با بازی مارگو رابی و رایان گاسلینگ، تم باربی‌ وارد دنیای طراحی دکور برای عروسی شد. در اصل این نوع طراحی با شبیه سازی مدل‌ها به باربی واقعی و ایجاد فضایی پر جنب و جوش مرتبط است. دیزاین عروسی با تم باربی شامل پالت‌های رنگی روشن است که معمولا صورتی و قرمز در آن تاکید زیادی خواهد داشت. در این نوع طراحی رنگ‌ها با شدت زیاد مورد استفاده هستند و جلوه خاصی را به دکور ما اضافه می‌کنند.

در طراحی این تم عروسی تمام تلاش گروه بر این است که رنگ‌های صورتی پر جنب و جوش Barbie را وارد دیزاین کنند. گاهی اوقات در تکمیل دکور جشن عروسی، رنگ و مدل لباس‌های ساقدوش ها هم به عنوان یک گزینه دوم گنجانده شده است. تم باربی در عروسی به خوبی خود را جا کرده و کارایی فوق العاده خودش را نشان می‌دهد.

در دکوراسیون عروسی و لباس‌های ساقدوش، راه‌های زیادی برای انجام کارهای زیبایی با تزیینات متفاوت وجود دارد. کتانی‌های صورتی جیغ و تابلوهای اکریلیک مدرن را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید مبلمان سالن صورتی را اجاره کنید یا یک ماشین فراری صورتی کلاسیک انتخاب کنید تا از تمام پتانسیل این سبک استفاده کنید.

  • دیزاین عروسی پروانه

دیزاین عروسی پروانه

شاید تعجب کنید؛ اما لپیدوپترولوژی روشی فانتزی برای استفاده از طرح‌های پروانه‌ای در دکور عروسی است. تقریبا به همان شکلی که زوج‌ها زیبایی‌شناسی را در مورد تم‌های عروسی می‌پذیرند، می‌بینیم که به استفاده از نقوش الهام گرفته از پروانه‌ها هم تمایل نشان می‌دهند. البته اکثر افراد نمی‌خواهند عروسی‌ها کاملا با تم پروانه برگزار شود، ظرافت در اینجا نقش کلیدی دارد. توجه به دکور عروسی با اشکال و پروانه روشی شیک برای اتمام یک طراحی خوب بدون زیاده روی در تم عروسی است. به عنوان مثال، ممکن است یک تصویر سفارشی با الهام از پوسترهای گیاه شناسی قدیمی برای کارت دعوت عروسی خود سفارش دهید. آن موتیف را بردارید و با نشان دادن آن بر روی تابلوها و حتی دستمال‌های سفارشی کوکتل، طرح را به بقیه مراسم عروسی خود وصل کنید.

ایده‌های کوچک در این نوع طراحی‌ها می‌توانند تاثیرات بزرگی را به جای بگذارند. سنجاق سینه برای ساقدوش‌ها، پروانه‌های کاغذی آویزان از سقف، طرح های خلاقانه روی تابلوهای نوشیدنی و کارت‌های منو، همگی پتانسیل استفاده شدن را دارند.

  • دیزاین عروسی وسترن Western

ایده‌های دکوراسیون عروسی غربی در حال حاضر محبوب هستند. البته یک عروسی غربی یک عروسی کاملا روستایی نیست. در عوض، این ایده بر روی حس‌های غربی متمرکز است. فکر کنید الگوهای پوست گاو، بافت‌های زیاد و رنگ‌های خنثی مدرن چه ترکیبی با هم خواهند داشت؟ یک عروسی غربی بیشتر در یک چمنزار زیر چادر با گراند تتون‌ها در پس زمینه برگزار می‌شود تا در انباری روستایی با دکور ساده و بدترکیب.

وقتی صحبت از تزیینات عروسی غربی می‌شود، یکی از اجزای مهم این است که به گل‌ها و شاخ و برگ‌های خشک توجه ویژه شود. از چرم گرفته تا چوب و آهن، می‌توانید با تجدید نظر در مورد موادی که استفاده می‌کنید، در طراحی دکور خود عمق بیشتری ایجاد کنید.

زیبایی شناسی غربی قطعا در حال گسترش است و با بازگشت از حاشیه‌ها به مرکزیت طراحی دکور تبدیل می‌شود. ما زوج‌هایی را می‌بینیم که تجربیات سرگرم کننده‌ای را ایجاد می‌کنند که با زیبایی شناسی غربی مطابقت دارند. مثلا نوشیدنی‌هایی که در غرب مرسوم است، موسیقی غربی و حتی طراحی فضاهای تعاملی برای اینکه مهمان‌ها به راحتی با هم ارتباط برقرار کنند.

همه آنها جزئی از زیبایی‌شناسی غربی هستند، زیرا ظاهر و مضمونی بسیار خاص دارند که ممکن است همیشه درست انجام نشود. بهترین مثال از یک تم برجسته غربی که به درستی انجام شده است طراحی دکوراسیون عروسی با رنگ‌های خاکی و طراحی مینیمالیستی است.

دیزاین عروسی وسترن
  • دیزاین عروسی با تم دیسکو

طراحی دکوراسیون عروسی با سبک دیسکو روندی است که در دهه ۷۰ شروع شد و برای دومین بار به محبوبت رسیده است. بهترین راه برای زنده کردن این سبک، گنجاندن مقدار زیادی از جزئیات فلزی و آینه‌ای است.

حس سرگرم کننده ای که در توپ‌های دیسکو وجود دارد. در شب، انعکاس از سطوح آینه‌ای، حس عجیبی به آن می‌افزاید. به‌ویژه برای بعد از مهمانی یا سالن رقص، من با استفاده از سبک دیسکو بسیار موافق هستم. سبک دیسکو یک تم مناسب برای مهمانی خوشامدگویی یا سایر مراسم های قبل از عروسی است. با راه‌های زیادی برای تقلید از دیسکو، مانند پولک‌های زیاد، منشورها و گل‌های پررنگ، می‌توان آن را منحصربه‌فرد و شخصی سازی کرد.

FOR YOU

تشریفات عروسی وبلاگ

یازده ایده جذاب عروسی از نسل Z که عاشقش می شوید

عروسی یکی از مهم‌ترین لحظات زندگی انسان‌ها به شمار می‌آید که همه ما دوست داریم [...]

آرایش و مدل مو وبلاگ

یک ترفند جالب برای کسانیکه موهای فرفری دارند

یک ترفند جالب برای کسانیکه موهای فرفری دارند، اسم آن مدل آناناسی می باشد. موهای [...]

تشریفات عروسی وبلاگ

۳۰ نکته کلیدی از طرف بهترین موسسات تشریفات مجالس در دنیا

از ترفندهای انتخاب بهترین محل برگزاری عروسی تا رازهای پشت پرده مدیریت بودجه مراسم عروسی [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *