اگر از تمام عکاسان عروسی سراسر دنیا بپرسید، به شما این اطمینان را خواهند داد که این لیستی از مهم ترین اشتباهات عکاسی در روز عروسی تان است که نباید آنها را انجام دهید. پس خوب دقت کنید تا بعداً از بابت عکس هایتان حرص نخورید. از ما گفتن بود

۱– نهایی نکردن برنامه عکاسی روز عروسی
حتماً قبل از اینکه برنامه ی روز مراسمتون رو نهایی کنید با عکاستون صحبت کنید. موارد خیلی زیادی برای مطلوبیت عکس ها در نظر گرفته می شود مثل نور، مکان، … مثلاٌ ساعت های مشخصی از روز هستند که بهترین نور را برای عکاسی دارند و ممکن است اگر از آن ساعت بگذرد دیگر عکسهای خوبی نخواهید داشت پس مهمترین کار تنظیم برنامه ی عکاسی با عکاستونه.

۲– متعهد نبودن به برنامه ی نهایی شده
حتماٌ به برنامه ای که با گروه عکاسی هماهنگ کردید اهیمت بدهید. یک ساعت تأخیر میتونه تمام عکس های شما را خراب کند.پس نگویید این کار فقط ۱۰ دقیقه طول میکشه! این یکی از مهم ترین اشتباهات عکاسی در روز عروسی می تواند باشد.

۳– اجازه دادن به مهمانان برای عکس گرفتن
ما اصطلاحی در کار خودمون داریم که به مهمانانی که روز مراسم با یه دوربین پیداشون میشه و عکس های غیر حرفه ای از عروس و داماد می گیرند و همیشه در کادر دوربین مزاحم عکاسی هستند و کار تیم عکاسی را خراب می کنند عمو باب می گوییم. عمو باب پیش خودش فکر می کنه که داره به شما لطف میکنه و عکس های بیشتری از شما در روز مراسمتون میگیره درحالیکه داره مراسم شما رو خراب می کنه. بنابراین به مهمانهایتان بگویید که با خودشان دوربین نیاورند و به جای کمک کردن از مهمونی لذت ببرند.

۴- ندادن لیستی از عکسها که دوست دارید از شما گرفته شود
چهارمین اشتباه میتونه این باشه که شما به عکاستون توضیح ندهید که چه عکسهایی از خودتون رو دوست دارید داشته باشید. زیبا بودن در عکس همیشه موضوع کار عکاسی است. قبل از عروسی برای عکاستون دو تا عکس بفرستید، یکی عکسی که خودتون رو توی اون عکس خیلی دوست دارید و یکی عکسی که ازش خوشتون نمیاد. اینجوری تا حدی سلیقه تونو به عکاس میشناسونید.

۵- توجه زیاد به دوربین یکی از اشتباهات عکاسی در روز عروسی تان است
تمرکز زیاد روی پروسه عکاسی یک اشتباهه. یک عکاس ماهر در تمام طول مراسم وقایع مختلف رو ثبت میکنه بدون اینکه احتیاج باشه شما به دوربین توجه کنید. از رمانتیک ترین صحنه ها تا معمولی ترینشون.

۶- آفیش نکردن عکاس دوم
نگرفتن عکاس دوم میتونه یک اشتباه بزرگ باشه. بعضی عروس ها فکر می کنند که با گرفتن یک عکاس در هزینه هاشون صرفه جویی می کنند، اما این رو هم در نظر داشته باشیدکه عکاس دوم درحالیکه شما در حال ژست گرفتن برای دوربین اول هستید از یک نمای دیگه عکسهای زیبا و طبیعی تری از شما میگیره؛ معمولاً عکس های دوربین دوم عکس های خاص تر و منحصر به فردتری هستند و در روز مراسمتون هم عکاس دوم معمولاً صحنه هایی را ثبت می کند که شما از آن ها دور هستید.

۷- نداشتن کسی که افراد را در عکس های شما مدیریت کنه
شما باید یکی از اطرافیانتون رو که از همه بیشتر با مهمانان آشناست مأمور چیدن افراد در عکس های خانوادگی و دسته جمعی بکنید. او کسی است که میداند چه کسانی را به عکس دعوت کند و راهنمایی کند. با این کار روند عکاسی لذت بخش تر ، سریع تر و راحت تر انجام می گیرد.

۸- اینکه سعی کنید همه چیز کامل و ۱۰۰% بدون اشتباه انجام بشه خودش یک اشتباهه
سعی کنید خوش بگذرونید و از مراسمتون لذت ببرید. ممکنه یه تکه کوچک کیک به صورتتون چسبیده باشه یا یک مسئله ی جزئی دیگه که شما دوستش نداشته باشید ، اما این ها مهم نیستند. سعی کنید بخندید. هیچ چیز زشت تر از این نیست که عروس در عکس ها و فیلم های عروسی اش اخمو باشد. اینطور فکر نمیکنید؟

۹ – گرفتن عکس ها بعد از اتمام مراسم
اگر عکس های خود را قبل از شروع مراسم بگیرید بهتر از این است که عکس های روتوش شده داشته باشید. مخصوصاً اگر مراسمتون دیر شروع بشه و مهمونی طولانی بشه دیگه برای عکسها خسته خواهید بود.

۱۰- ژست گرفتن برای عکس
عکاستون به شما می گوید چه کاری انجام دهید و کجا رو نگاه کنید. شما فقط سعی کنید ریلکس باشید و نرمال رفتار کنید. در تمام لحظات به همدیگر عشق بورزید و از لحظاتتون لذت ببرید و مطمئن باشید که عکساتون فوق العاده خواهد شد.

۱۱– تأخیر در رزرو عکاس برای روز مراسم یک اشتباه است
اگر عکاس حرفه ای و مناسب خود را پیدا کرده اید در رزرو تاریخ خود دریغ نکنید. چون اکثر عکاسان برنامه ی یک سال خود را دارند و برای تاریخ شما صبر نمی کنند. هیچ چیز بدتر از این نیست که شما متوجه بشوید که عکاس مورد نظر شما تاریخ شما را یک هفته قبل برای شخص دیگری رزرو کرده است.

۱۲– تمام وقت به دوربین نگاه کردن یک اشتباه است
بعضی عروس و دامادها فکر می کنند باید کارشون رو رها کنند و دائماً به دوربین نگاه کنند. در حالیکه بعضی لحظه ها لازم است که شما بصورت طبیعی به روند مراسم خود بپردازید. در این لحظات عکاس شما قادر خواهد بود عکس ها ژورنالی و طبیعی از شما بگیرد.

۱۳– آماده نکردن لیستی از عکس هایی که دوست ندارید گرفته شود اشتباه بعدی شماست
یک لیستی از عکس هایی که دوست ندارید روز مراسمتون گرفته شود به عکاستون بدهید. این لیست میتونه شامل هرچیزی باشه، مثلاً “وقت هایی که من و همسرم اخم کردیم از ما عکس نگیرید” یا “از من و همسرم تصاویر کلوزآپ نگیرید، چون اینجوری چاق به نظر می رسم” یا هر مورد دیگری…

۱۴– درخواست تعداد زیادی عکس در روز مراسم
اگر شما برای روز مراسمتون عکاسان حرفه ای انتخاب کرده باشید دیگر نیازی نیست که یک دفتر دویست برگ عکس از فامیل و آشنایانتون در روز مراسم داشته باشید.

۱۵– گذشتن از عکس های مراسم نامزدی اشتباه است
عکس گرفتن در مراسم نامزدی به عروس و داماد اعتماد بنفس می دهد و باعث می شود راحت بودن جلوی دوربین را تمرین کنند و به عکاس خود اعتماد کنند. عروس و داماد حرفه ای می شوند و در روز مراسم عکس های بهتری می گیرند.

۱۶– لبخند نزدن از مهم ترین اشتباهات عکاسی در روز عروسی تان می باشد
از تک تک آدم ها بخواهید که وقتی از جلوی شما رد می شوند لبخند بزنند و استرس ونگرانی شون رو به شما منتقل نکنند. هیچ چیز بدتر از این نیست که شما در عکس هایتان لبخند نداشته باشید.

منبع: the knot

تمام مطالب این وبسایت متعلق به موسسه تشریفات ژانپیر می باشد، لطفاً قانون کپی را رعایت فرمایید.

FOR YOU

آرایش و مدل مو وبلاگ

کارهایی که هر عروس باید شب عروسی قبل از خوابیدن انجام بدهد

کارهایی که هر عروس باید شب عروسی قبل از خوابیدن انجام بدهد مراسم عروسی شما [...]

کیک عروسی وبلاگ

۱۰ سوالی که باید موقع سفارش کیک عروسی از قناد بپرسید

  از بین تمام غذاهای عروسی، کیک عروسی هم باید مزه ای عالی داشته باشه. [...]

سفره عقد وبلاگ

مراسم عقد و ازدواج به روش سنتی در کشورهای انگلیسی زبان

  در مطلب قبلی در رابطه با اینکه مراسم آیینی عقد و ازدواج در ایران [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *