۶ استایل عکاسی عروسی که باید بشناسید

هر زوجی ترجیحات متفاوتی در دکوراسیون یا سبک لباس‌های عروسی دارد. اما یکی از بزرگ‌ترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که از کدام سبک عکاسی عروسی برای ثبت روز عروسی خود استفاده می‌کنید. فرقی نمی‌کند به سمت عکس‌های تیره و کلاسیک کشیده شده باشید یا عکس‌های هنری درخشان را دوست داشته باشید. سبک‌های زیادی برای هر نوع سلیقه‌ وجود دارد. به‌علاوه، تصمیم‌گیری در مورد استایل عکاسی عروسی می‌تواند سخت باشد؛ اما شما باید سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید و با آتلیه عروسی خود در میان بگذارید.

Moesia Davis مالک استودیوی Davis می‌گوید: «برای مشتریان مهم است که تصاویری را انتخاب کنند که نمایانگر سبک و استایل مورد نظر آنها باشد. همچنین بسیاری از عکاسان از سبکی که نشان دهنده برند خاص آنهاست استفاده می‌کنند. در نتیجه همان جلسات اولیه، چشم انداز روشنی در مورد عکس‌های عروسی خود داشته باشید».

او یکی از طرفداران ایده تصمیم گیری در مورد سبک عکاسی قبل از مراسم است. زیرا این کار می‌تواند به راهنمایی بقیه مراحل برنامه ریزی عروسی نیز کمک کند. دانستن حال و هوای تصاویر می‌تواند به شما در انتخاب دکوراسیون کمک کند. به عنوان مثال، یک سبک تیره و کلاسیک، رنگ‌های عمیق و پررنگ را به نمایش می‌گذارد، در حالی که تصاویر هنری با رنگ‌های روشن و جسورانه همراه می‌شوند. اگر مطمئن نیستید که چه نوع سبک عکاسی عروسی را انتخاب کنید، ما رایج‌ترین استایل‌ها را گردآوری کردیم تا به شما در این تصمیم گیری مهم کمک کنیم.


R E A D  M O R E

مهم ترین اشتباهات عکاسی در روز عروسی که معمولاً عروس دامادها دچارش می شوند >


انواع مختلف عکاسی عروسی چیست؟

انواع مختلف عکاسی عروسی

اولین تصمیمی که باید برای روز عروسی خود بگیرید این است که از عکاسی دیجیتال استفاده کنید یا نگاتیو (یا ترکیبی از هر دو که برخی از عکاسان انجام می‌دهند) را در نظر دارید. دیجیتال رایج‌ترین روش عکاسی از مراسم عروسی است. بزرگ‌ترین مزیت آن نیز صرفه جویی در زمان است. بسته به نوع استایل عکاسی عروسی که انتخاب کرده‌اید، می‌توانید نتیجه را فقط چند روز پس از عروسی خود ببینید.

دوربین‌های دیجیتال همچنین می‌توانند در نور بسیار کم عکس‌برداری کنند. زمانی که از یک عروسی بعد از ظهر تا پاسی از شب عکاسی می‌کنید، این یک مزیت فوق العاده است. به لطف یک صفحه نمایش، عکاس می‌تواند عکس‌ها را پیش‌نمایش کرده و مطابق با آن تنظیمات لازم را اعمال کند.

عکاس دیگری به نام Jasmine Star از استودیو Star می‌گوید: «یک عکاس دیجیتال آزادی بیشتری برای کشف گزینه‌ها و زوایای نور دارد. شما می‌توانید مرزهای خلاقانه را بدون محدودیت فیلم پشت سر بگذارید. این به معنای تصاویر زیادی است که می‌توانید هنگام جمع‌آوری آلبوم خود داشته باشید».

اما استفاده از نگاتیو برای عکس‌های عروسی شما جنبه‌های مثبتی دارد. تصاویر گرفته شده با این روش هم دارای کیفیتی نرم و ارگانیک هستند. فلین از گالری Braedon معتقد است: «عکاسی با نگاتیو محدوده بهتری (از هایلایت گرفته تا سایه) دارد. اما فیلمبرداری با نوارها هم کار و هم پول بیشتر لازم دارند. علاوه بر خرید رول‌های فیلم، پردازش و ویرایش تصاویر زمان بر است. هزینه‌های مربوط به این نوع عکاسی حدود ۱۵۰۰ دلار برای هر عروسی است. این روش بازه زمانی یک ماه را نیاز خواهد داشت».

رایج‌ترین سبک‌های عکاسی عروسی

چندین استایل عکاسی عروسی مختلف وجود دارد که می‌توانید در روز جشن خود یکی از آنها را انتخاب کنید. چه بخواهید حال و هوای شیرین و رمانتیک داشته باشید و چه ظاهری هیجانی، عکاس می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. در ادامه چند مورد از رایج‌ترین سبک‌های عکاسی عروسی را با هم مرور می‌کنیم.

 • استایل کلاسیک
 • استایل هنری
 • استایل ژورنالی
 • لایف استایل
 • تاریک و مودی
 • عکاسی ادیتورال یا روزنامه ای
استایل کلاسیک عکاسی عروسی

استایل کلاسیک | استایل عکاسی عروسی

مانند تصاویری که در آلبوم عروسی پدربزرگ و مادربزرگ‌ها دیده می‌شود، تصاویر کلاسیک در آزمون زمان همیشه مقاومت کرده‌اند. آنها قابل توجه، زرق و برق‌دار و کمی رسمی هستند. این عکس‌ها واقعیت را منعکس می‌کنند، اما اجازه کمی هنری بودن را هم به ما می‌دهند. آنها معمولا شامل نماهایی مانند پرتره‌های خانوادگی هستند. Genya O’Neall از گالری Vue Photography می‌گوید: «به ‌عنوان یک عکاس، شما همیشه منتظر هستید و تماشا می‌کنید و به این فکر می‌کنید که چه چیزی می‌تواند از لحظات عادی خلق شود. وقتی همه چیز به طور طبیعی اتفاق می‌افتد، بهترین ایده‌ها پیدا می‌شوند». اگر این سبک سنتی را دوست دارید حتما می‌خواهید لحظات ساده را ثبت کنید. در نتیجه وظیفه عکاس این است که لحظات معمولی شما را با زیبایی خاصی ثبت کند. اگر شما یک ظاهر کلاسیک را دوست دارید، به عکاس خود بگویید که می‌خواهید یک برداشت مدرن هم به این نوع استایل اضافه کنید.

استایل هنری عکاسی عروسی

استایل هنری

سبک‌های هنری زیبا شبیه به عکاسی عروسی سنتی است، اما پیچش کمی دارد. همچنین این نوع استایل عکاسی عروسی به دلیل روشنی رنگ‌ها و نورها معروف است که برای ثبت یک جشن عاشقانه مناسب هستند. این سبک به طور کلی نرم‌تر و ظریف‌تر از تصاویر دیجیتال کلاسیک است. دیویس می‌گوید: «هدف اصلی این روش روایت تصویری یک داستان با رویکردی هنری و ساده است. در نتیجه هنرمند باید نسبت به اصالت هنر تعهد داشته باشد؛ اما نسبت به نیازهای مشتری هم منعطف باشد». این سبک محبوب به ‌ویژه با رنگ‌های تند، روشن و عروسی‌های زیبا در فضای باز (به لطف آن همه نور طبیعی) خوب جلوه می‌کند. اگر رویای یک آلبوم عروسی زیبا و رمانتیک دارید، به دنبال عکاس حرفه‌ای باشید که در تصویربرداری هنری تخصص دارد.

عکاسی ژورنالی عروسی

عکاسی ژورنالی عروسی یا رئال

عکاسی ژورنالی به‌جای عکس‌های با ژست‌ مشخص، لحظه‌های صادقانه یا عکس‌های خود به خودی از افراد را ثبت می‌کند. مثلا در اولین رقص با شریک زندگی خود می‌خندید و آن لحظه ثبت می‌شود. این روش به عنوان سبک مستند نیز شناخته می‌شود. سبک فتوژورنالیستی تماما مربوط به آن لحظات خاص و بینابینی است. دیویس می‌گوید: «این سبک مرا به یاد عکاسی نشنال جئوگرافیک می‌اندازد. داستان از طریق عکس‌ها با تمرکز کمتر بر ثبت عکس‌های فنی برای نشان دادن لحظاتی که به حال و هوای کلی روز عروسی کمک می‌کنند، پیش می‌رود».

در این سبک هیچ چیزی صحنه سازی نشده است، عکاسانی که از این روش و استایل عکاسی عروسی استفاده می‌کنند، برای ثبت همه چیز، حتی آن عکس های بی ریا، در بهترین نور قرار می‌گیرند. لوئیس می‌گوید: «من زوایا و پس‌ زمینه‌هایی را انتخاب می‌کنم که همه چیز را به بهترین شکل نشان دهد و وقتی این کار را انجام دادم، سعی می‌کنم عکس واقعی از آن زوج بگیرم.» به دنبال فضایی صمیمی برای پرتره‌های گروهی باشید. با استفاده از این روش، با همه مهمان‌ها تعامل بیشتری خواهید داشت و لحظات بهتری خلق خواهید کرد.

لایف استایل عکاسی عروسی

سبک لایف استایل | استایل عکاسی عروسی

اگر صمیمیت زیاد برای شما جذاب نیست، به جای آن سبک لایف استایل را در نظر بگیرید. این روش یک حد وسط دوست داشتنی بین سبک هنری و عکاسی ژورنالیستی است. آلن زپدا می‌گوید: «عکاسی با این روش، فتوژورنالیسم است که باز تعریف شده است. این مورد صادقانه تر است، اما کار با جهت گیری و سبک خاصی انجام می‌شود. در نهایت احساسی بهتر و نتیجه‌ای آرامش بخش دارد». زپدا باور دارد یک عکاس خوب برای استفاده از لایف استایل به دنبال لحظه‌های ناب می‌گردد، اما صحنه را نیز تنظیم می‌کند.

تاریک و مودی

اگر به دنبال یک سبک متمایز هستید شاید سبک تاریک و مودی را دوست دارید؛ زیرا شبیه به سبک لایف استایل است؛ اما دارای یک مزیت اضافه خواهد بود. این زیبایی شناسی عکاسی (همچنین به عنوان پوشش فیلتر شده نیز شناخته می‌شود) به دلیل سبک ویرایش، شبیه تصاویر دانلود شده از پینترست یا اینستاگرام به نظر می‌رسد. تونالیته تصاویر پس از عکسبرداری تغییر می‌کند تا جلوه‌ای فیلتر شده به آن‌ها بدهد. استایل عکاسی عروسی با این روش می‌تواند زمانی استفاده شود که حال و هوای عروسی شما نیز عجیب و غریب است. به هر حال عکس‌ها منعکس کننده فضای کلی آن شب خواهند بود.

عکاسی ادیتوریال یا مجله ای

این سبک را به عنوان عکاسی مجله نیز در نظر گرفته می‌شود. دیویس می‌گوید: «عکاس‌های تحریریه فنی‌ترین افراد جامعه عکاسی عروسی هستند. تمرکز بیشتر آنها روی نورپردازی و ژست گرفتن است. فرایند آن کاملا متفاوت‌تر از سبک عکاسی ژورنالیستی است. زیرا عکاسان بیشتر تحرک دارند و محیط بیشتر تحت کنترل قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید آلبوم عروسی‌تان شبیه به عکس روی جلد مجله‌ها باشد، این سبک برای شما مناسب است.

حالا که با سبک های مختلف عکاسی عروسی آشنا شدید، به ما بگویید شما کدام سبک را می پسندید و چرا؟ اگر هم مراسم عروسی در پیش دارید یا برای مراسم تان دنبال یک گروه آتلیه عروسی حرفه ای هستید، ما به شما استودیو عکاسی موگه را پیشنهاد میکنیم. در یک قرار حضوری قبل از مراسم تان در مورد سبک عکاسی مورد نظرتان صحبت کنید و نگران عکس هایتان نباشید.

جهت آشنایی با استودیو موگه اینجا کلیک کنید

FOR YOU

عکس و فیلم عروسی وبلاگ

انواع استایل عکاسی عروسی

۶ استایل عکاسی عروسی که باید بشناسید هر زوجی ترجیحات متفاوتی در دکوراسیون یا سبک [...]

آرایش و مدل مو وبلاگ

اشتباهات آرایشی که سن شما را بالا می برند

“۱۰ اشتباه آرایشی که سن شما را ۱۰ سال پیر می کند” آیا آرایش شما [...]

اکسسوری عروس وبلاگ

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت تر راه برویم؟

آیا برای پوشیدن کفش عروسیتان آماده هستید یا این قضیه برای شما مانند یک کابوس [...]

1 دیدگاه برای “انواع استایل عکاسی عروسی

 1. سعید گفته:

  جالب بود نمیدونستم
  من همیشه عکس های رئال رو دوست داشتم و از ژست گرفتن خوشم نمیاد
  ولی فکر کنم خانومم عکس های هنری رو دوست داشته باشه
  آقا سینا خودت یه کاریش بکن
  مرسی :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *