حتماً می دانید که تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی تان چقدر خاص و جذاب می شود ولی آیا این تصاویر ارزش هزینه اضافی کردن را دارند ؟ این مطلب در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد.
داشتن یا نداشتن تصاویر هوایی – سوال اینجاست! گرفتن تصاویر هوایی این روزها خیلی مرسوم شده و به احتمال خیلی زیاد شما این تصاویر مهیج که توسط Drone ها گرفته می شوند را دیدید. اما اگر هنوز در مورد گرفتن تصاویر هوایی برای مراسم عروسی تان مردد هستید و می خواهید در مورد مزایا و معایب آن بیشتر بدانید این مطلب را حتماً بخوانید. اینجا تمام چیزهایی که باید در مورد تصویربرداری هوایی از مراسم عروسی تان بدانید را گفته ایم.

تصویربرداری هوایی با drone
تصویربرداری هوایی با drone
  • اول از همه امنیت

اول از نکته ی کم اهمیتی شروع کردیم تا کم کم به نکات هیجان انگیز هم برسیم. امنیت مهم ترین چیزی است که باید در هنگام گرفتن یک drone در نظر بگیرید. Drone در واقع یک هلی کوپتر کوچک است که مجهز به یک دوربین برای تصویربرداری و فیلم برداری هوایی است. اگر کسی که خلبان این هلی کوپتر است تجربه و دانش کافی برای به پرواز درآوردن این دستگاه را نداشته باشد، احتمال بروز تصادف وجود خواهد داشت و مسلماً این آخرین چیزی است که شما در مراسم عروسی تان میخواهید. پس اول مطمئن شوید که دِرونِر شما تجربه، دانش و مدارک لازم برای این کار را دارد.

  • یک سبک جدید برای ثبت خاطره ها

استخدام یک دِرونِر حرفه ای برای مراسم عروسی شما فقط یک شعار نیست. شما به همان دلیلی که برای مراسم عروسی خود به دنبال  عکاسان حرفه ای هستید برای ثبت تصاویر هوایی مراسم تان هم به یک تکنسین باتجربه و حرفه ای نیاز دارید. چون مراسم عروسی شما فقط یک بار اتفاق می افتد و هیچ جبرانی در کار نیست. برعکس عکاسان زمینی drone برای شما تصاویری کاملاً متفاوت رقم خواهد زد. تصاویر هوایی تصویربرداری مراسم عروسی شما را از معمولی به عالی تبدیل میکنند و این اتفاق فقط یک بار در طول زندگی شما می افتد.

  • بهترین استفاده را از محل برگزاری مراسم خود بکنید

تصاویر هوایی تصاویری یونیک و پرسپکتیو از وسعت و زیبایی منظره ی مراسم عروسی شما در ابعاد دیگری به شما می دهند. تصور کنید که در بیستمین سالگرد ازدواج تان در حال نگاه کردن به آلبوم عکس ها و فیلم های عروسی تان هستید و تصاویری زیبا از محلی که برای مراسم عروسی تان انتخاب کردید دارید ، حال میخواهد در نزدیکی یک کوه باشد، یا داخل یک دره، یا کنار ساحل دریا، یا داخل یک جنگل…

  • غیر ممکن را ممکن می کند

خیلی از تصاویری که امکان ثبت آن ها با دوربینهای زمینی وجود ندارد با تصویربرداری هوایی ثبت خواهند شد، فقط کافیست کمی خلاق باشید. خیلی اوقات ما تصاویری را ثبت کرده ایم مثل اینکه کل مهمان ها یکجا جمع شدند و با هم یک کار هماهنگ انجام دادند و تصاویرشان توسط هلی شات گرفته شده یا مثل وقتی که عروس یک طرف خانه منتظر آمدن داماد است و داماد در گوشه ی دیگر خانه ایستاده است. این تصاویر فقط میتواند توسط دِرون ثبت گردد. تضاد بین ثبت صمیمیت آن لحظه با عظمت چشم گیر منظره است که تصاویر هوایی را تا این حد دیدنی و جذاب می کنند.

  • در نظر گرفتن آب و هوا

Drone دستگاه مقاومی است ولی به هر حال یک دستگاه الکترونیکیست و این به این معنی نیست که در هوای بارونی شدید یا طوفانی با سرعت باد بالای ۲۵ مایل در ساعت هم میتواند پرواز کند. البته خبر خوب این که سرد بودن هوا ممانعتی برای عملکرد این دستگاه ندارد. باتری های ایزوله ای دارد که با کمک آنها می تواند کل دستگاه را گرم نگه دارد. بغیر از مواقعی که دستگاه در حال دشارژه شدن باشد. این دستگاه هوای سرد را دوست دارد به این دلیل که چگالی هوا بالاست و هوای متراکم تر پرواز مفیدتری برای دستگاه خواهد داشت و در نتیجه باتری بیشتری هم ذخیره خواهد شد. این خبر خوبی برای کسانی است که در نظر دارند مراسم عروسی شان را در فصل سرد برگزار کنند. هرچند در هوای سرد خیلی هم نمیشود از مهمان ها توقع داشت در فضای باز بمانند.

  • تصویر گرفتن در فضای باز بهترین گزینه است

هر چند پرواز دادن drone در محوطه بسته و داخل خانه یا عمارت هم امکان پذیر است اما خطرهای زیادی هم دارد. ما تصویربرداری با هلی شات را در مواقعی داخل عمارت یا تالار انجام می دهیم که سقف سازه به اندازه ی کافی بلند باشد که امنیت به حداکثر ممکن برسد و دستگاه به مانعی برخورد نکند. اما فقط فضای کافی داشتن مسئله ی ما نیست، علاوه بر آن به دلیل سر و صدایی که ایجاد می شود و مزاحمتی که برای مراسم شما ایجاد خواهد شد ما drone را در فضای بسته پیشنهاد نمی کنیم.

در کل تصویربرداری هوایی در فضای باز بهترین گزینه برای شما خواهد بود. اگر کلاً مراسم شما در فضای باز برگزار می شود و هنوز تصمیمی در مورد گرفتن تصاویر هوایی ندارید باید به شما بگوییم که حتماً این کار را بکنید. مخصوصاً اگر در یک ملک خانوادگی یا شخصی مراسم خود را برگزار می کنید که خیلی خاص، تکرارنشدنی و تمام نشدنی خواهد بود. یا مثلاً اگر تصمیم دارید مراسم عروسی تان را در یک کشتی برگزار کنید چه انتخاب دیگری بجز تصویربرداری هوایی خواهیدداشت؟

  • کلوزآپ نه

drone باید همیشه تصویرهای از دور را بگیرد و نه از نزدیک، پس فکر کلوزآپ گرفتن با این دستگاه را از سرتان بیرون کنید. این کار نه تنها بسیار خطرناک است بلکه ناخوشایند، نازیبا و پر سر و صداست. اگر میخواهید مراسم عقد و سوگند ازدواج خود را با drone بگیرید مطمئن باشید که بدشانس ترین خواهیدبود چون اصلاً هیچ صدایی از شما شنیده نخواهد شد. تصویربرداری با drone می تواند از ورودی عروس و داماد، اولین دیدار عروس و داماد، ماشین سواری و خیلی تصاویر زیبای دیگر که احتیاجی به ضبط صدا ندارند و مزاحمتی ایجاد نمی کند، گرفته شود.

  • قیمت

پکیج های تصویربرداری هوایی رنج قیمتی ۱ میلیون تا ۵/۳ میلیون تومان دارند. تفاوت قیمت بستگی به تحویل فایل خام یا ادیت حرفه ای، کیفیت دوربین دستگاه، و همینطور به تیم متخصص متشکل از تکنسین ، خلبان و کارگردان دارد. بعضی اوقات عکاسان و تصویربردارهای زمینی هم عضو تیم می شوند تا یک پکیج کامل به شما ارائه گردانند. اگر به دنبال یک پکیج کامل برای عکاسی و فیلمبرداری هستید ما اینجا در استودیو موگه متخصصین لازم را برای شما گرد هم آورده ایم.

FOR YOU

آرایش و مدل مو وبلاگ

غذاهایی که به سرعت رشد موهای شما کمک زیادی می کنند

غذاهایی که به سرعت رشد موهای شما کمک زیادی می کنند. همه ی ما می [...]

تشریفات عروسی وبلاگ

تشریفات و خدمات عروسی

تشریفات و خدمات عروسی یکی از مهم ترین اجزای روز عروسی میباشد که باید به [...]

آرایش و مدل مو وبلاگ

رازهایی در مورد استفاده از عطر و ادکلن

باور کنید یا نه، استفاده ی درست از عطر نیز دستورالعملی دارد، مخصوصاً وقتی بخواهید [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *