لیستی از وسایل مورد نیاز شب عروسی که حتماً باید همراه داشته باشید. حتی اگر شما از آن دسته از افراد باشید که به همه چیز توجه می کنند و همه چیز را از قبل برنامه ریزی می کنند، باز هم نباید فراموش کنید که روز عروسی شما بزرگترین روز زندگی شماست و خیلی مهم است که شما لیستی از وسایل ضروری به همراه خود داشته باشید تا یک اتفاق کوچک تبدیل به یک فاجعه نشود. این تجربه را از یک مدیر تشریفات مجالس که بیشتر از ۱۰ سال است که مستقیماً با عروس دامادها در ارتباط است و دغدغه های آن ها را می شناسد قبول کنید. همانطور که روز عروسی شما بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است به همان اندازه هم پر استرس می باشد. همه ی اینها دلایل مستحکمی است برای اینکه شما (یا ساقدوش هایتان) حتماً یک کیف دستی کوچک از وسایل ضروری ای که ذکر می کنیم با خود به همراه داشته باشند.
حتی اگر شما تا الآن به هیچ کدام از وسایل زیر احتیاج پیدا نکردید باز هم بهتر است که آنها را همراه داشته باشید تا اینکه هیچ چیزی همراه نداشته باشید. ممکن است لباستان به صورت تصادفی لکه شود، یا به طرز غیر قابل کنترلی شروع به عرق کردن کنید، یا شارژ موبایلتان تمام شود؛ شما باید برای تمام این موقعیت ها آماده باشید.
برای اینکه استرس خود را به حداقل برسانید و مطمئن شوید مراسم شما به آرام ترین شکل ممکن برگزار خواهد شد پس حتماً این لیست وسایل ضروری روز عروسی را به همراه داشته باشید.

پشتی گوشواره

۱- پشتی گوشواره
تعدادی پشتی گوشواره ی اضافی برای مواقع ضروری همراه داشته باشید. برای ساقدوش های خود نیز تعدادی بردارید. هیچ کس دوست ندارد گوشواره هایش را گم کند!

دستمال جاذب چربی

۲- دستمال جاذب چربی
هر چقدر هم که از اسپری های تثبیت کننده روی صورت خود استفاده کرده باشید، باز هم ممکن است آرایش شما در طول روز خراب شود. آرایش خود را با این دستمال های لکه بر تازه نگه دارید.

گچ سفید

۳- گچ سفید
شما لباس سفید پوشیده اید. هر اتفاقی ممکن است بیفتد. اگر لباس شما لکه شد از گچ سفید برای پوشاندن لکه استفاده کنید.

بخارشوی دستی-لیست وسایل مورد نیاز روز عروسی

۴- بخارشوی دستی
اگر قرار است شما تمام طول روز لباستان را به تن داشته باشید پس احتمال اینکه قسمت هایی از آن چروک شود زیاد است. قسمت های چروک لباس خود را با یک بخارشوی دستی درست کنید. مانند روز اولش می شود!

دئودورانت- لیست وسایل ضروری روز عروسی

۵- ضد عرق ( دئودورانت)
حتی اگر قبل از اینکه از منزل خارج شوید از دئودورانت استفاده کردید ولی باز هم آن را همراه خود داشته باشید. پوشیدن یک لباس سنگین، داشتن آرایش در تمام طول روز و جنب و جوش های زیاد باعث می شود که شما عرق کنید و هیچ چیز بدتر از یک عروس بدبو در شب عروسی نیست.

قطره اشک مصنوعی

۶- قطره اشک مصنوعی و یک جفت لنز اضافی در صورت استفاده
همراه داشتن قطره اشک مصنوعی مهم است مخصوصاً اگر فکر می کنید که ممکن است گریه کنید (البته کاملاً مشخص است که منظور ما گریه ی خوشحالی و احساسی است). ریختن اشک باعث می شود که چشمان شما خشک شوند. اگر شما از لنز استفاده می کنید، همراه داشتن قطره اشک مصنوعی حتی مهم تر هم خواهد بود. حتی بهتر است که یک جفت لنز اضافی هم برای مواقع ضروری به همراه داشته باشید.

یک اسنک سبک - ضروری روز عروسی

۷- یک اسنک سبک
تعداد زیادی از عروس ها متوجه می شوند که حتی فراموش کرده اند که چیزی بخورند و این قضیه به مضطرب بودن آنها دامن می زند. تمام کارهای عجله ای شما را به خودش مشغول می کند و ناگهان متوجه می شوید که دلتان دارد ضعف می رود. برای اینکه یک همچین اتفاقی برایتان نیفتد حتماً یک اسنک سبک همراه خود داشته باشید.

نوار دو طرفه

۸- نوار دوطرفه
برای بهترین لباس ها هم ممکن است اتفاقات ناگهانی رخ دهد. همراه داشتن نوار دوطرفه لباس شما را ایمن خواهد کرد.

کفش یا دمپایی راحت روز عروسی

۹- کفش راحتی بدون پاشنه یا یک دمپایی راحت
بسته به اینکه هوا چگونه باشد یک کفش راحت همراه خود داشته باشید. راه رفتن روی تپه ها و ناهمواری ها با کفش پاشنه بلند در تمام طول روز جهت عکاسی مسلماً کار لذت بخشی نخواهد بود و شما را زود خسته خواهد کرد.

خوشبوکننده دهان

۱۰- خوشبوکننده ی دهان
بسیاری از عروس ها اذعان می کنند که آنها در روز عروسی شان آنقدر نگران بودند که فراموش کردند مسواک بزنند. حتی اگر مسواک هم زده اید باز هم خوشبوکننده ی دهان در کیف خود داشته باشید تا هوای دهان خود را تازه نگه دارید. شما قرار است که توسط صدها نفر بغل شوید و با آنها صحبت کنید.

پول نقد ضروری روز عروسی

۱۱- پول نقد

حتی اگر همه چیز از قبل برنامه ریزی شده باشد، باز هم مواردی پیش خواهد آمد که شما مجبور باشید دست به جیب شوید مانند انعام دادن یا … . یک مقداری پول نقد اضافی برای موارد ضروری همراه داشته باشید.

خودکار لکه بر

۱۲- خودکار لکه بر
گچ سفید برای پوشاندن لکه ها فوق العاده است. اما یک خودکار لکه بر نیز برای از بین بردن آنها گزینه ی مناسبی می باشد. این را حتماً همراه داشته باشید.

کیف لوازم ضروری خیاطی

۱۳- یک کیف کوچک حاوی لوازم خیاطی
دوباره تأکید می کنیم که ممکن است برای لباس شما یا ساقدوشان اتفاق های کوچکی بیفتد. همراه داشتن یک کیف کوچک حاوی وسایل ضروری خیاطی کسی را ناراحت نمی کند.

لاک ناخن ضروری روز عروسی

۱۴- لاک ناخن
چه کسی دوست دارد در روز عروسی لاکش خراب شود آن هم وقتی قرار است تعداد زیادی عکس بگیرد که عکس از دستانش هم جزئی از آنهاست. لاکی که قرار است در روز عروسی استفاده کنید را همراه خود داشته باشید فقط برای مواقعی که ممکن است اتفاقی بیفتد.

باغ عروسی, تشریفات مجالس ژانپیر, باغ عروسی در تهران, خدمات عروسی, تشریفات عروسی, بهترین تشریفات تهران

۱۵- شارژر موبایل
آخرین چیزی که شاید دوست دارید در روز عروسی تان با آن مواجه شوید یک موبایل خاموش است. بنابراین از روز قبل باطری موبایلتان را شارژ کنید و حتماً شارژر همراه داشته باشید.

سنجاق سر لیست وسایل ضروری روز عروسی

۱۶- سنجاق سر کوچک
بعضی اوقات، تمام اسپری های موی دنیا هم نمی توانند یک قسمت کوچک از مو را از رها شدن نجات دهند. یک تعداد سنجاق سر کوچک همراه داشته باشیدتا در مواقع نیاز موهایتان را از خراب شدن نجات دهید.

منبع: Bustle
تمام مطالب این وبسایت متعلق به موسسه تشریفات ژانپیر می باشد، از اینکه قانون کپی را رعایت می کنید از شما سپاسگزاریم.

FOR YOU

تشریفات عروسی وبلاگ

نکاتی برای داشتن یک مراسم عروسی عالی که اکثرا نمی‌دانند

مسلماً لازم نیست شما همه ی این ایده ها را در مراسم عروسی تان پیاده [...]

جواهرات عروسی وبلاگ

حلقه‌ی ازدواج چیست و از کجا آمده؟

  آﯾﺎ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﯿﺪ حلقه ازدواج چیست و از کجا آمده؟ﺣﻠﻘﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯﻩ ﺩﺭ [...]

9 دیدگاه برای “لیست وسایل مورد نیاز شب عروسی

 1. دلارا گفته:

  سلام اینا چی بوددیدم؟???? یا خدا مگه لوازم جانبی؟ ????گوشیوبه زور یادمون میمونه چه برسه به شارژرش…والا خودم هنگ کردم عروس تو اون روز پر استرس خودشو یادش نره کلیه…. ????????

  • Jean Pierre گفته:

   دلارا جون ممنون از نظرت
   این چک لیست برای اینه که از قبل آماده اش کنید و روز عروسی دیگه استرس نداشته باشید و فقط با خودتون همراه داشته باشید
   قطعاً همه ی موارد به کار عروس خانم ها نمیاد، اما همراه داشتنش از استرس روز عروسی کم می کنه
   ۳>

 2. ب گفته:

  کار از محکم کاری عیب نمی کنه آدم باید آرامش داشته باشه البته که من الان ۴ ماه دیگه عروسیه دارم میمیرم از استرس ولی خب متنتون کامل بود بسیار عالی دستتون درد نکنه

 3. ب گفته:

  البته لوازم آرایش و داد و هار مسکن و برس و این جور چیز هارو ننوشته بودید که ضعفه

 4. مهدی گفته:

  سلام میبخشید این سوال خیلی فکرمو مشغول کرده که جوابش شاید خیلی بتونه به عروس خانوم های محترم کمک کنه که اگه عروس خانم نیاز به سرویس بهداشتی داشته باشه بنده خدا چطوری باید با اون لباس و کفش ها بتونه بره سرویس بهداشتی با تشکر . به امید خوشبختی همه جوانای عزیز و دوست داشتنی .

  • Jean Pierre گفته:

   شما مثل اینکه خانم ها رو دست کم گرفتین :)) خانم ها از پس کارهای خیلی سخت تر هم بر میان، این موضوع فکر نمیکنم خیلی مسئله ی حل نشدنی ای براشون باشه 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *