هر زوجی ممکن است حین برنامه ریزی برای برگزاری یک مراسم عروسی عالی چند کار کوچک را فراموش کنند. اما نیازی نیست استرس داشته باشید؛ در این مطلب قرار است با نکات و کارهایی برای داشتن یک مراسم عالی آشنا شوید. فقط کافی است به کمی خلاقیت در نورپردازی، یک ایده ایجاد دفترچه یادبود مهمان یا یک استراتژی خروج متفاوت علاقه داشته باشید. در ادامه این مطلب، هر چیزی که برای برگزاری عالی مراسم لازم است را بررسی کرده‌ایم. شما می‌توانید از نکات و ترفندهای ما برای برنامه ریزی جزئیات عروسی الهام بگیرید. شک نکنید مهمانان شما از آنها لذت خواهند برد.

 


READ MORE
در حال برنامه ریزی مراسم عروسی تان هستید؟ این مطلب را از دست ندهید


برای ایجاد یک مراسم عروسی عالی سبدهای خوش آمدگویی

۱- یک سری کارهای جذاب را به مهمانان دورتان محول کنید

چرا باید این کار را کرد: اگر مهمانان زیادی در عروسی دارید که از خارج از شهر می‌آیند، دادن یک سری مسئولیت های جذاب و کوچک به آن ها یک حرکت متفکرانه خواهد بود. مهمانان شما بلافاصله احساس می‌کنند که حضور آنها ارزشمند بوده و علاوه بر این، مورد توجه و قدردانی قرار گرفته‌اند. در نتیجه، حس و حال کل آخر هفته مهمانان عروسی شما عوض می‌شود.

چگونه این کار را انجام دهیم: مثلاً از سبدهای خوش آمدگویی استفاده کنید. آنها معمولا شامل برخی میان وعده‌ها، نوشیدنی‌ها و یادداشت‌های عروس و داماد هستند. اگر چندین اتاق در هتل‌های نزدیک محل برگزاری عروسی خود رزرو کرده‌اید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که سبدها به درستی توزیع شده‌اند.

مسیرها و علائم را فراموش نکنید

۲- مسیرها و علائم را فراموش نکنید

مسلماً شما نمی‌خواهید مهمانانتان بین خروجی بزرگراه و پارکینگ گم شوند. اگر علائم و مسیرها را برای آنها ترسیم کنید، به احتمال زیاد به موقع در مراسم حاضر می‌شوند و برای حضور در مراسم فرصت بیشتری خواهند داشت.

چگونه این کار را انجام دهیم: برای خلق یک مراسم عروسی عالی در ذهن مهمانان، باید لینک محل برگزاری مراسم عروسی تان را از طریق نرم افزارهای مکان یابی مثل گوگل برای مهمانانتان بفرستید تا آنها دقیقا بدانند به کجا بیایند. برای اطمینان، در برنامه‌ها یا دعوتنامه‌های خود، نقشه‌ای از محل مراسم تا محل پذیرایی را در نظر بگیرید. برای روز عروسی، برای هر مکان عروسی (سالن رقص، پارکینگ و سالن پذیرایی) تابلوهایی ایجاد کنید که مهمانان بدانند به کدام سمت بروند.

یک ورودی به یاد ماندنی برای داشتن مراسم عروسی عالی

۳- برای داشتن مراسم عروسی عالی یک ورودی به یاد ماندنی ایجاد کنید

مهم نیست مراسم ازدواج خود را در چه جایی برگزار می‌کنید، اولین برداشت از مراسم عروسی و فضای پذیرایی اهمیت زیادی دارد. یک ورودی شخصی برای عروس و داماد، محل برگزاری مراسم شما را زیباتر می‌کند.

چگونه این کار را انجام دهید: اگر عروسی را در فضای باز برگزار می‌کنید، گل‌دسته‌های اکالیپتوس را در اطراف چارچوب در یا فانوس‌های شیشه‌ای آفتاب‌گیر را روی درختان اطراف آویزان کنید. برای سالن رقص، از مدیر تشریفات عروسی خود بخواهید یک میز خدمات با ارتفاع زیاد ایجاد کند تا اولین چیزی باشد که مهمانان می‌بینند. خلق یک مراسم با تم وینتیج نیاز به تعداد زیادی فانوس دارد که مسیرها را بپوشاند. علاوه بر این، راهروهای گلدار همیشه خیره‌کننده هستند.

شماره صندلی یا نام افراد را روی صندلی ثبت کنید

۴- شماره صندلی یا نام افراد را روی صندلی ثبت کنید

یک نکته دیگر برای داشتن یک مراسم عروسی عالی این است که وقتی صندلی هر فرد از قبل تعیین شده باشد، اعضای خانواده و دوستان از فشار برای پیدا کردن صندلی در مراسم عروسی نجات پیدا می‌کنند. علاوه بر این در حالی که دوستان دانشگاهی شما نزدیک‌ترین نقطه به میدان رقص می‌نشینند، خیالتان راحت خواهد بود که مهمانان افتخاری شما (پدربزرگ و مادربزرگ و اقوام نزدیک)جایی آرام خواهند داشت.

شماره کارت‌های صندلی را به راحتی می‌توان شخصی‌سازی کرد. شما می‌توانید از کارت‌های خوشنویسی شده که روی پارچه‌های بافت‌دار قرار گرفته‌اند تا سیب‌هایی که با نام هر مهمان برچسب‌گذاری شده‌اند استفاده کنید. راه‌های دیگر این است که کارت‌ها را به بند رخت سنجاق کنید یا روی تخته‌ای قرار دهید که با روبان رنگی پوشانده شده است.

یک دفترچه یادبود مهمان داشته باشید

۵- یک دفترچه یادبود مهمان داشته باشید

برای ساخت یک دفترچه یادبود زیبا و جالب لازم است که همه را وادار به مشارکت کنید. یک راه این است که خلاقیت خود را به رخ بکشید و آن را به یک فعالیت سرگرم‌کننده و تعاملی تبدیل کنید.

چگونه این کار را انجام دهید: از مهمانان بخواهید با تهیه یک دوربین در ساخت دفترچه مشارکت کنند. آنها می‌توانند یک سلفی بگیرند، سپس عکس را در دفترچه بچسبانند و آن را امضا کنند.  هر مهمان می‌تواند یک ایده برای داشتن شب عاشقانه، نکته‌ای درباره ازدواج یا یادداشتی الهام‌بخش و انگیزشی را روی یک قطعه بازی که می‌توانید بارها و بارها از آن استفاده کنید بنویسید.

برای خلق یک مراسم عروسی عالی در نورپردازی کوتاهی نکنید

۶- برای خلق یک مراسم عروسی عالی در نورپردازی کوتاهی نکنید

نورپردازی مناسب برای خلق یک مراسم عروسی عالی چندین مزیت را به دنبال دارد. اول اینکه حس صمیمیت را در یک فضای بزرگ ایجاد می‌کند، به عناصر دکور جلوه‌ای زیبا و خاص می‌دهد و تصویر شما و مهمانانتان را در عکس‌های عروسی، زیباتر و بهتر نشان می‌دهد.

چگونه این کار را انجام دهید: چراغ‌های آویز تزئینی، لامپ‌هایی با سایه‌های طرح‌دار یا لوسترهای کریستالی، فضا را از حالت ساده به لاکچری تبدیل می‌کنند. از چراغ‌های رشته‌ای نیز می‌توان در هر مکانی استفاده کرد (برای ایجاد جلوه تصویری سقف مصنوعی یا وصل کردن فضاهای بزرگ پذیرایی به یکدیگر).

برای داشتن مراسم عروسی عالی فضایی برای استراحت ایجاد کنید

۷- فضایی برای استراحت ایجاد کنید

رقص و پذیرایی، بخش بزرگی از هر جشن عروسی است، مهمانان شما شاید بخواهند از گفتگو با هم لذت ببرند. ایجاد یک فضای استراحت با مبل، صندلی یا میز قهوه و موارد دیگر،به مهمانان شما اجازه می‌دهد پاهای خود را روی هم بگذارند استراحت کنید و با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند.

چگونه این کار را انجام دهید: با برنامه‌ریز عروسی، مدیر تشریفات عروسی خود و یا محل برگزاری مراسم خود برای قرار دادن و طراحی یک سالن استراحت همکاری کنید. شما می‌توانید یک فضای ساده را در نظر بگیرید یا فضایی ایجاد کنید که با سبک و استایل عروسی شما مطابقت داشته باشد.

دکور بار را فراموش نکنید

۸- دکور پذیرایی را فراموش نکنید

برای ایجاد یک مراسم عروسی عالی به خاطر داشته باشید که بار مکانی است که اکثر مهمانان شما در طول شب چندین بار به آن مراجعه می کنند. به همین دلیل باید مکانی عالی برای افزایش زیبایی مراسم شما با استفاده از رنگ یا دکور خاص باشد.

چگونه این کار را انجام دهید: منوی نوشیدنی خود را با چند دیزاین خاص مانند تکه‌های یخ با توت یا گیاهان تازه ترکیب کنید. می توانید توضیحات نوشیدنی های خود را دقیقا روی زیر لیوانی یا دستمال نوشیدنی خود چاپ کنید. برای خود دکور بار، تابلوهای ساده، استفاده از گل و فضای سبز را نیز در نظر بگیرید.

برای خلق یک مراسم عروسی عالی کارت‌های منوی زیبا طراحی کنید

۹- برای خلق یک مراسم عروسی عالی کارت‌های منوی زیبا طراحی کنید

کارت‌های منو برای تکمیل دیزاین روز عروسی شما طراحی می شوند و بهتر است با رنگ‌های میز یا تم عروسی شما هماهنگی داشته باشند تا جلوه‌ای شیک به ظاهر میز شما بدهند.

چگونه این کار را انجام دهید: کارت های منو می‌توانند متناسب با نوع مهمانی شما رسمی یا غیر رسمی باشند. برای مهمانی های رسمی، کارت‌های منوی را در کنار دستمال سفره و داخل بشقاب قرار دهید. در مهمانی های غیر رسمی می توانید منوی مراسم تان را روی یک تخته ی ورودی بنویسید. اگر قصد دارید یک منوی چند وعده‌ای سرو کنید، به مهمانان منوی دفترچه ای کوچکی بدهید.

کیک عروسی

۱۰- یک دیزاین میز کیک جذاب داشته باشید

میز کیک عروسی یکی از مهم‌ترین نکات برای خلق یک مراسم عروسی عالی است. میز کیک در مرکز توجه فضای پذیرایی قرار دارد و بسیاری از مهمانان شما برای عکس گرفتن دور آن جمع می‎‌شوند. علاوه بر این، هنگام برش کیک، بسیاری از مهمانان از این لحظه عکس می‌گیرند؛ بنابراین بهتر است هم کیک و هم میز کیک را به خوبی برای این موقعیت آماده کنید.

چگونه این کار را انجام دهید: با خالی نگه داشتن دکور میز کیک، فضایی عالی برای دکور و تزئین میز کیک خود ایجاد می‌کنید و علاوه بر این، می‌توانید دسر را هم روی میز قرار دهید. میز را با یک پارچه کتانی زیبا بپوشانید، سپس با گل‌های کوچک یا شمع‎‌های روشن تزئین کنید. برای اینکه ظاهری سلطنتی به آن بدهید، کیک خود را روی استند کیک قرار دهید یا اگر مهمانی را در فضای باز برگزار می‌کنید آن را با یک روکش پارچه‌ای بپوشانید. قطعاً موسسه تشریفات مجالس شما به تزئین و دکور میز کیک کمک می‌کند.

دیزاین صندلی عروس و داماد

۱۱- برای جایگاه عروس و داماد صندلی های مناسبی انتخاب کنید

انتخاب صندلی‌های مناسب و دیزاین آنها می‌تواند جلوه ی شیک و قشنگی به جایگاه شما بدهد.

چگونه این کار را انجام دهید: برای این کار دکور و چیدمان صندلی خود را با تم عروسی خود هماهنگ کنید. برای عروسی در فضای باز، به جای صندلی‌های تاشوی پلاستیکی، از صندلی‌های شیواری چوبی استفاده کنید. برای ایجاد تغییری جدید، به جای کوسن‌های تک رنگ، از کوسن‌های رنگارنگ و طرح‌دار استفاده کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید از صندلی‌های خود برای تداعی فصلی که مراسم عروسی خود را برگزار می‌کنید استفاده کنید. مثلاً در فصل زمستان پشتی صندلی‌ها را با یک حلقه گل مینیاتوری تزئین کنید یا اگر در فصل بهار هستید، شکوفه‌های تازه را به پشتی صندلی‌ها ببندید.

سرگرم کردن کودکان در مراسم عروسی

۱۲- بازی‌هایی برای کودکان تدارک ببینید

بسیاری از ما کودکان را دوست داریم اما اختلال در مراسم یا پذیرایی به دلیل حضور کودکان اتفاق خوشایندی نیست. برنامه‌ای برای سرگرم کردن کودکان خردسال داشته باشید تا در طول مهمانی سرگرم شوند و رفتار خوبی داشته باشند.

چگونه این کار را انجام دهید: در مراسم، کتاب‌های رنگ‌آمیزی و مداد رنگی را برای کودکان آماده کنید. در زمان صرف غذا، بچه‌های کوچک را کنار والدینشان بنشانید تا در هنگام غذا خوردن در بهترین شکل کنار خانواده رفتار کنند. اگر تعداد کودکان زیادی در مراسم شرکت می‌کنند، شاید بهترین کار این است که یک یا دو نفر را برای یک شب استخدام کنید تا با تردستی، ساخت کاردستی و تماشای فیلم و انجام بازی‌های مختلف با کودکان، آنها را سرگرم کنند.. با این کار مطمئن خواهید شد که هم کودکان و هم والدین آنها، اوقات خوشی را سپری می‌کنند.

گیفت عروسی

۱۳- برای تشکر از مهمانان، به آنها هدیه دهید

دادن هدیه به مهمانان یک کار اجباری نیست، اما روش خوبی برای تشکر از مهمانان و ایده جذابی برای داشتن یک مراسم عروسی عالی است. اگر به دنبال یک هدیه بامزه برای سپاسگزاری هستید که مهمانانتان واقعا از آن استفاده کنند، ما همیشه بسته‌های خوراکی را توصیه می‌کنیم.

چگونه این کار را انجام دهید: شما می‌توانید بسته‌های خوراکی را هنگام ورود مهمانان به پذیرایی روی یک میز بچینید یا می‌توانید آنها را روی میزی نزدیک خروجی پذیرایی قرار دهید تا مهمانان بدانند که در هنگام خروج، یکی از این بسته‌ها را با خود ببرند.

سرگرمی‌های مناسب برای روز عروسی

۱۴- ایجاد سرگرمی‌های مناسب برای روز عروسی

 برخی از مهمانان اهل رقص نیستند. در نتیجه بهتر است که در طول مراسم عروسی سرگرمی‌هایی برای این دسته از افراد فراهم کنید. اگرچه انجام این کار ضروری نیست، اما افزودن سرگرمی به مراسم عروسی مراسم شما را خاص و منحصر به فرد می‌سازد.

چگونه این کار را انجام دهید: ایده‌های سرگرمی عروسی زیادی وجود دارد شما می‌توانید غرفه‌های عکس ایجاد کنید، از نقاشان برای نقاشی از رویدادهای زنده استفاده کنید. خوانندگان و نوازندگان موسیقی، رقصندگان و هنرمندان کاریکاتور و غیره را به مراسم دعوت کنید تا مهمانان را سرگرم کنند. با برنامه ریز یا مدیر تشریفات مراسم عروسی تان صحبت کنید تا سرگرمی‌هایی که برای این روز مناسب هستند را انتخاب کنند.

خروج عروس و داماد از مراسم عروسی

۱۵- برای ایجاد مراسم عروسی عالی یک خروج زیبا داشته باشید

از آخرین فرصت خود برای رفتن به خانه به سبکی منحصربه فرد استفاده کنید و از آن نهایت لذت و استفاده را ببرید. خروج زیبای شما از محل عروسی، تفاوت یک مراسم عروسی عالی را با یک مراسم عروسی معمولی نشان می دهد.

چگونه این کار را انجام دهید: از گلبرگ‌های رز در مسیر خروج خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک حرکت جدید و خلاقانه داشته باشید، می‌توانید با آتش‌بازی یا جرقه‌بازی این کار را انجام دهید. هنگام سوار شدن در داخل ماشین خلاق باشید. در یک ماشین قدیمی که با گل‌های زیبا تزئین شده است رانندگی کنید، موهایتان را به دست باد بسپارید یا به داخل یک ماشین اسپرت شیک و زیبا بپرید.

مسلماً لازم نیست شما همه ی این ایده ها را در مراسم عروسی تان پیاده سازی کنید. اما می توانید بسته به شرایط خودتان و مهمان هایتان ایده های جالب برای مراسم تان داشته باشید تا با بقیه مراسم های عروسی تفاوت داشته باشد و سال ها در ذهن مهمان هایتان بعنوان یک مراسم عروسی عالی بماند. خوشحال می شویم ایده هایتان را که در مراسم عروسی تان اجرا کردید اینجا برایمان بنویسید تا عروس دامادهای دیگر هم استفاده کنند. همچنین ما اینجا در مجموعه ی تشریفات مجالس ژانپیر از پیاده سازی ایده های شما برای داشتن یک مراسم عروسی عالی و بی نظیر استقبال میکنیم.

FOR YOU

آرایش و مدل مو وبلاگ

کارهایی که هر عروس باید شب عروسی قبل از خوابیدن انجام بدهد

کارهایی که هر عروس باید شب عروسی قبل از خوابیدن انجام بدهد مراسم عروسی شما [...]

سفره عقد وبلاگ

متن عقد آریایی چیست؟

 متن عقد آریایی چیست؟ این روزها برخی از عروس وداماد ها ترجیح می دهند از [...]

سفره عقد وبلاگ

مراسم عقد و عروسی ایرانیان باستان چگونه بوده است

مراسم عقد و عروسی ایرانیان باستان نهایتا برمی گردد به  آئین زرتشت که معمولا بعد [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *