از لحظه‌ای که یک دعوت‌نامه برای حضور در مراسم عروسی دریافت می‌کنید، احتمالا در ذهن شما غلغله‌ای به پا می‌شود. وقتی که می‌خواهید در مراسم عروسی کسی شرکت کنید کارهای زیادی باید انجام دهید. نه تنها باید برنامه‌هاتون رو هماهنگ کنید، بلکه باید یک لباس عالی پیدا کنید و به اینکه چه هدیه ای هم بدهید فکر کنید. اگرچه شاید در هیجان آماده شدن برای چنین روز عالی غرق شوید اما بد نیست با برخی از قوانین و آداب معاشرت در عروسی نیز آشنا شوید. به هر حال، هیچ کس دوست ندارد که به عنوان یک مهمان بد در مراسم شناخته شود. اما چگونه می‌توانید در یک مراسم عروسی به عنوان یک مهمان عالی بدرخشید؟ کافی است از رایج‌ترین اشتباهات در مراسم عروسی بپرهیزید. اما رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی چیست؟ با ما همراه باشید..


READ MORE
وظایف ساقدوش ها قبل از عروسی و در روز عروسی چیست؟


ارسال پاسخ دعوت‌نامه با تاخیر یکی از بدترین اشتباهات مهمانان در عروسی

ارسال پاسخ دعوت‌نامه با تاخیر یکی از بدترین اشتباهات مهمانان در عروسی

یکی از رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی تاخیر در پاسخ به دعوت‌نامه‌ها و به‌طور خاص‌تر، عدم وقت‌شناسی است. برای زوج‌ها بسیار مهم است که تخمینی از تعداد مهمانان روز عروسی خود داشته باشند؛ زیرا این تعداد مستقیما بر هزینه نهایی و تعیین مکان آنها تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل واقعا برای آنها مهم است که افرادی که می‌خواهند یا حتی نمی‌خواهند در مراسم شرکت کنند به دعوتنامه به موقع پاسخ دهند. هر دعوتنامه با تاریخ پاسخگویی همراه خواهد بود، بنابراین تمام تلاش خود را انجام دهید تا پاسخ خود را تا آن زمان ارسال کنید.

درخواست یک کارت دعوت برای مهمان اضافی

درخواست یک کارت دعوت اضافی

یکی دیگر از اشتباهات مهمانان در عروسی این است که پس از دریافت دعوت‌نامه یک دعوت‌نامه دیگر درخواست می‌کنند. به عنوان یک قانون کلی، اگر در کارت دعوت شما نام شما همراه با «و مهمان» نوشته باشد، به شما یک پاسخ مثبت برای حضور افراد دیگر داده شده است. اما اگر در دعوت‌نامه چنین عبارتی قید نشده است احتمالا به این دلیل است که این زوج می‌خواهند مراسم عروسی خود را فقط با نزدیکان برگزار کنند و یا بخواهند بودجه کمی را صرف هزینه مراسم کنند. در هر صورت، بهتر است از آنها برای آوردن دوستان یا اعضای دیگر خانواده خود به مراسم، یک دعوت‌نامه دیگر درخواست نکنید و یا بدتر از آن بدون اطلاع با خودتان مهمان نبرید.

پاسخ مثبت به دعوت و عدم شرکت در مراسم

پاسخ مثبت به دعوت و عدم شرکت در مراسم

گاهی اوقات اتفاقاتی در زندگی پیش می‌آید و در حالی که برای شرکت در مراسم عروسی شخصی برنامه‌ریزی کرده‌اید، شرایط پیش‌بینی نشده مانع از حضور شما در مراسم می‌شود. اما اگر تغییری در برنامه خود می‌خواهید بدهید یا به هر دلیلی از رفتن به مراسم پشیمان شده‌اید، همیشه باید در اسرع وقت به میزبان خبر دهید. عدم حضور شما پس از پاسخ مثبت به دعوت برای زوج‌ها، هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت، بنابراین این مورد نیز یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی است که باید از آن دوری کنید.

هدیه ندادن به زوج یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی

هدیه ندادن به زوج یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی

هدیه ندادن به عروس و داماد نیز یک اشتباه مهمانان در عروسی است. فرقی نمی‌کند به مراسم یکی از اعضای نزدیک خانواده یا دوستانتان می‌روید. در هر صورت آنها از شما خواسته‌اند تا روز عالی خود را با آنها به اشتراک بگذارید و این افتخار بزرگی است. ما همیشه توصیه می‌کنیم در حد بودجه خود به آنها هدیه دهید. اما به تعداد نفراتی که بعنوان مهمان در آن شب حضور دارید هم توجه کنید. این موضوع را نیز مد نظر بگیرید که مثلاً یک خانواده ی چهارنفره هزینه ای ۴ برابر بیشتر برای زوج ها در آن شب داشته تا یک نفر تنها. اگر از بستگان درجه یک یا از دوستان صمیمی عروس داماد هستید می توانید از آن ها بپرسید که در لیست خود چه لوازمی احتیاج دارند و شما بعنوان هدیه برایشان تهیه کنید.

خرید هدیه‌ای خارج از لیست هدیه زوج

خرید هدیه‌ای خارج از لیست هدیه زوج

این روزها رایج ترین هدیه برای عروس و داماد وجه نقد است تا خودشان بتوانند در مواردی که نیاز دارند حرج کنند اما اگر زوج‌ها لیستی از هدیه‌هایی که دوست دارند دریافت کنند و به آنها نیاز دارند را تهیه کرده اند، مهمانان می‌توانند از این لیست یک گزینه را برای خرید هدیه انتخاب کنند. یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی که زوج‌ها واقعا دوست ندارند این است که مهمانان هدایایی را خریداری کنند که در لیست خواسته‌های آنها گنجانده نشده است. اگر زن و شوهری برای تهیه این لیست وقت گذاشته باشند، احتمالا آن را با وسایل و تجربیاتی که نیاز دارند و می‌خواهند، پر کرده‌اند. به همین دلیل یکی از آداب مهمانان عروسی عالی این است که ابتدا و قبل از خرید هدیه از لیست آنها استفاده کنید. قطعا شما هم دوست ندارید که سرویس غذاخوری برای آنها بخرید که در کابینت‌های آشپزخانه آنها وجود دارد و دیگر جایی برای هدیه شما نیست.

آوردن کودکان به مراسم عروسی مختص بزرگسالان

آوردن کودکان به مراسم عروسی مختص بزرگسالان

موضوع به همراه داشتن فرزندان و کودکان در عروسی اغلب موضوعی پیچیده است. صرف‌نظر از برداشت شما در مورد این موضوع، آوردن فرزندان و کودکان خود به عروسی آن هم زمانی که زوجین درخواست دیگری کرده‌اند، مناسب نیست. برخی از عواملی که در این تصمیم‌گیری نقش دارد عبارتند از:

  • محل برگزاری برای کودکان مناسب نباشد.
  • فضا و بودجه کافی برای حضور کودکان نداشته باشند.
  • یا صرفا ترجیح می‌دهند که بهترین روز زندگی خود را فقط در کنار بزرگسالان جشن بگیرند. فارغ از اینکه چرا آنها چنین تصمیمی گرفته‌اند باید به درخواست آنها عمل کنید.
دیر رسیدن به مراسم عروسی از اشتباهات مهمانان در عروسی

دیر رسیدن به مراسم عروسی از اشتباهات مهمانان در عروسی

به عنوان یک مهمان عروسی، بسیار مهم است که روز مراسم، به موقع در آنجا حضور داشته باشید. مخصوصاً اگر شما از مهمانان درجه اول هستید و بدون شما مراسم عقد شروع نمی شود. از این گذشته، دیدن مهمانانی که بیست دقیقه پس از شروع مراسم در حال قدم زدن در مراسم هستند، برای زوج‌ها ناراحت‌کننده است (نه تنها باعث حواس‌پرتی آنها می‌شود، بلکه بی‌ادبانه نیز به نظر می‌رسد). بنابراین، زمان لازم برای رسیدن به محل برگزاری و برنامه‌ریزی خود برای رسیدن به موقع به مراسم را بررسی کنید.

خاموش نکردن موبایل در طول مراسم

خاموش نکردن موبایل در طول مراسم

یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی خاموش نکردن گوشی یا قرار ندادن آن در حالت سکوت است. هیچ چیز مانند صدای پیامک یا تماس تلفنی در وسط مراسم عقد یا سوگند، حال و هوای عروسی را از بین نمی‌برد. حتی اگر زوج مشخص نکرده باشند که چنین درخواستی دارند این قانون را همیشه رعایت کنید: همیشه قبل از مراسم تلفن خود را روی حالت سکوت قرار دهید.

اشتباهات مهمانان در عروسی

قرار گرفتن سر راه عکاس در لحظات کلیدی از بزرگترین اشتباهات مهمانان در عروسی

به همین ترتیب، یکی از چیزهایی که یک زوج اصلا دوست ندارند ببینند که مهمان، سد راه عکاسی از  بهترین لحظات زندگیشان شود. توصیه می‌شود در صورت اجازه زوج، عکس و فیلم بگیرید، اما تمام تلاش خود را بکنید تا در جایی عکس و فیلم بگیرید که مخل عکاسی و یا موجب آزار آنها نشود. عروس و داماد برای ثبت  لحظه های مراسم عروسی شان یک گروه حرفه ای عکاسی عروسی را انتخاب کرده اند و این کار عکاس است که عکس‌های عالی بگیرد و آنها برای انجام بهترین کار خود به فضای کافی و مناسب نیاز دارند.

ناراحتی عروس در عروسی

استفاده از عبارت “خب در عروسی من…”

شاید یکی از آزاردهنده‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی، مشاوره دادن به زوج درباره مراسم و دیگر تدارکات عروسی باشد. خود را به جای این زوج قرار دهید: آیا زمانی که برای بهترین روز زندگی خود برنامه‌ریزی می‌کردید از دریافت چنین نظراتی لذت می‌بردید؟ جز در مواردی که یک زوج از شما درباره نحوه برگزاری مراسم عروسی یا سایر مسائل سوال کنند یا نظر بخواهند بهتر است از این کار اجتناب کنید.

بیش از حد نوشیدن و مست شدن از رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی

بیش از حد نوشیدن و مست شدن از رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی

شاید بپرسید بزرگترین اشتباهات مهمانان در عروسی چیست؟ جواب این است که در روز مراسم و هنگام پذیرایی، بیش از حد مست شوید. مراسم عروسی برای گذراندن اوقاتی خوش است و شما باید از این روز لذت ببرید. اما مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید. مست شدن بیش از حد بی‌احترامی به عروس و داماد، برگزارکنندگان مراسم آنها و مهمانان دیگر است.

تشریفات عروسی و شام عروسی

رفتار ناشایست و بی‌ادبانه با برگزارکنندگان مراسم

ناگفته نماند که به عنوان یک مهمان، همیشه باید در روز عروسی با افراد دیگر و به خصوص با مهمانداران مهربان باشید. به یاد داشته باشید که آنها استخدام شده‌اند تا به دوستان شما کمک کنند تا بزرگ ترین روز زندگی شان بدون مشکل سپری شود، بنابراین به همه کسانی که با آنها تعامل دارید احترام بگذارید.

برداشتن وسایل دکوری مراسم و یا گلدان و گل ها

برداشتن وسایل دکوری مراسم و یا گلدان و گل ها

تعجب نکنید ما در مراسم هایمان دیده ایم که برخی مهمانان با خودشان شمعدان، گلدان، گیلاس و یا گل هایی که تزیین شده اند را برمی دارند. برخی از زوج‌ها از مهمانان دعوت می‌کنند تا در پایان شب، گل ها یا برخی وسایل تزئینی را به خانه ببرند. با این اوصاف، هرگز نباید بدون اینکه صریحا به شما گفته شود به آن ها دست بزنید. چون ممکن است عروس و داماد وسایل را اجاره کرده باشند و بردن گل ها و لوازم دکوری برای عروس و داماد هزینه ی زیادی در پی داشته باشد. هر چقدر هم که این وسایل دکوری زیبا باشند، آنها را به حال خود رها کنید، مگر اینکه به شما بگویند اشکالی ندارد که آنها را با خود به خانه ببرید.

پوشیدن لباس سفید از دیگر اشتباهات مهمانان در روز عروسی

پوشیدن لباس سفید از دیگر اشتباهات مهمانان در روز عروسی

یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی پوشیدن لباس سفید است. این قانون طلایی عروسی است: لباس سفید نپوشید مگر اینکه به شما گفته شود. گاهی اوقات، برخی از زوج‌ها ممکن است به طور خاص از مهمانان خود بخواهند که این رنگ را بپوشند (به عنوان ساقدوش) اما بهتر است از پوشیدن لباسی با این رنگ اجتناب کنید.

نادیده گرفتن کد پوشش لباس

نادیده گرفتن کد پوشش لباس یکی دیگر از اشتباهات مهمانان در عروسی

در برخی کشورها از کد پوشش برای تعیین نوع لباسی که در یک موقعیت یا رویداد خاص باید بپوشید، استفاده می‌شود. مهمانان همیشه تشویق می‌شوند که از کد پوشش مورد نظر پیروی کنند. بعضی از عروس دامادها هم برای مراسم شان نوع پوشش خاصی مد نظرشان هست که از قبل به شما اعلام می کنند، بنابراین قبل از تهیه لباس ابتدا به این موارد نگاه کنید. زوج ها معمولاً کد پوشش لباس خود را بر اساس محل برگزاری و حال و هوای کلی روز بزرگ خود تعیین می‌کنند، بنابراین از این اشتباهات مهمانان در عروسی نیز بپرهیزید و درخواست آنها را نادیده نگیرید.

نگفتن محدودیت های غذایی

نگفتن محدودیت های غذایی که دارید تا آخرین لحظه

غذا نقش زیادی در عروسی دارد. علاوه بر یک شام، زوج‌ها برای میهمانان غذاهای آماده و دسر نیز تدارک می‌بینند. بنابراین اگر محدودیت غذایی مهمی دارید، تا آخرین لحظه منتظر نمانید و بعد به آنها اطلاع دهید. پس از پاسخگویی به دعوت با آنها هر گونه جزئیاتی که ممکن است نیاز داشته باشند بدانند را به اشتراک بگذارید تا بتوانند در اسرع وقت با گروه تشریفات پذیرایی و کترینگ عروسی خود همه چیز را هماهنگ کنند.

اگر بخواهید رو مخ ترین و اذیت کننده ترین رفتار مهمان ها رو در روز مراسم تان از بین این موارد انتخاب کنید کدام مورد را می گویید؟ از نظر ما شماره ی ۲ بدترین کاری است که مهمانان می کنند. یعنی بدون در نظر گرفتن اینکه چند نفر دعوت هستند با خودشان مهمان می آورند. نظر شما چیست؟

FOR YOU

آرایش و مدل مو وبلاگ

مراقبت از پوست در فصل زمستان

همه ی آنچه باید در مورد مراقبت از پوستتان در زمستان بدانید. با کمک این [...]

تشریفات عروسی وبلاگ

۱۰ دلیل برای لزوم داشتن یک مدیر تشریفات عروسی

ما اینجا ۱۰ دلیل برای لزوم داشتن یک مدیر تشریفات عروسی آورده ایم، اگر شما [...]

سفره عقد وبلاگ

متن عقد آریایی چیست؟

 متن عقد آریایی چیست؟ این روزها برخی از عروس وداماد ها ترجیح می دهند از [...]

2 دیدگاه برای “رایج ترین اشتباهات مهمانان در عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *